YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yarıyıl tatili ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor?
Yarıyıl tatili ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor?
22 Ocak 2015 10:24
Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmen yarın yarı yıl tatiline girecek. Yarıyıl tatili ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor? sorusunun cevabı...

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Kızılcahamam Mesleki ve Teknik Anadolu  Lisesi'nde karne dağıtacak. Eğitim öğretim yılının ikinci yarısı, 9 Şubat Pazartesi başlayacak ve  12 Haziran Cuma tamamlanacak.
 
2015-2016 eğitim ve öğretim yılı ise 14 Eylül Pazartesi başlayacak.
 
İkinci dönem 8. sınıf öğrencileri, Türkçe, matematik, fen ve  teknoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile  yabancı dil derslerinden 29-30 Nisan'da ortak sınavlara girecek. Mazeret sınavı  da 16-17 Mayıs'ta yapılacak. Sınav sonuçlarının ise haziranda açıklanması  planlanıyor.
 
Milli Eğitim Bakanlığı ara tatilde öğretmenlerin il içi ve iller arası  özür grubu yer değiştirme atamalarını yapacak. Bu atamaların ardından, 15 bin  öğretmen kadrosuna da ilk atamalar gerçekleştirilecek.
 
Üniversite maratonu başlayacak
 
Üniversiteye giriş sınavlarının ilk aşaması Yükseköğretime Geçiş  Sınavı (YGS) 15 Mart Pazar, ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS)  ise 13-14 Haziran ve 20-21 Haziran'da 5 oturumda gerçekleştirilecek.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler