YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yarımağan'a yumurta şoku
ÖSYM Başkanı Yarımağan'a yumurtalı saldırı şoku
Yarımağan'a yumurta şoku
24 Temmuz 2010 / 23:20 Güncelleme: 24 Temmuz 2010 / 23:20

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, Maltepe Üniversitesi'nde düzenlenen konferans sırasında yumurtalı saldırıya uğradı. Yarımağan, üzerine gelen yumurtalardan oturduğu yerden kalkarak korunmaya çalıştı.


 

Maltepe Üniversitesi Kayışdağı Yerleşkesi'nde düzenlenen '2010 ÖSYS Tercih Dönemi Hakkında Bilgilendirme Konferansı'na katılan ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan, kendilerine 'liseli genç umut' adını veren bir grup tarafından protesto edildi.
 

Yarımağan, konuşmasına devam ettiği sırada birkaç genç ayağa kalkarak yumurta fırlattı. Salonda bulunan bazı öğrenciler de protestocu gençlere alkışlarla destek verdi. Yarımağan, üzerine gelen yumurtalardan oturduğu yerden kalkarak korunmaya çalıştı.
 

Protestocu grup, güvenlik güçlerinin müdahalesiyle salondan çıkartıldı.
 

Ayıp Etmişler
 // A.Krm SKZC
Her ne kadar yapılan hatalar, yalnışlıklar olsa da Ünal Yarımağan ÖSYM başkanıdır, ve yapılan iyi olmamıştır. Yeni sistem olduğu için ufak tefek aksaklıkları hoş görmek gerek. Böyle köklü bir kurumun başkanının rencide edilmesi kamuoyunun gözü önünde hiç hoş görüntüler değil......
25 Temmuz 2010 11:39
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler