YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Üniversitelilere müjde: Geri ödemesiz 12 bin lira verilecek
Hükümet, üniversitede çocuğu okuyan dar gelirli aileleri sevindirecek bir adım adıyor. Aylık 200 lira alan zor durumdaki üniversiteliye bir defaya mahsus geri ödemesiz 12 bin liraya kadar para verilebilecek. Karar Resmi Gazete’de yayımlandı.
Üniversitelilere müjde: Geri ödemesiz 12 bin lira verilecek
06 Aralık 2014 / 10:45 Güncelleme: 06 Aralık 2014 / 10:52

Yeni düzenlemeyle hükümet, Resmi Gazete’de yayımladığı genelgeyle öğrenci burslarını 5 katına kadar artırma yetkisini aldı.

Bir defaya mahsus olacak 

18 Kasım tarihinde yayımlanan Vakıflar Genel Müdürlüğü Yüksek Öğrenim Burs Yönetmeliği’nde değişiklik yapılmasına dair yönetmeliğe göre muhtaç öğrencilere 1 sefere mahsus 12 bin lira yıllık burs verilmesinin önü açıldı.

Yönetmeliğin 10’uncu maddesinin altına eklenen 11/A bölümünde, “Bu yönetmelik uyarınca verilen yıllık burs miktarının 5 katını geçmemek kaydıyla muhtaç öğrenci-lere 1 defaya mahsus olmak üzere özel eğitim yardımı yapılabilir” denildi.

Aylık burs 1000 liraya çıkıyor

Üniversite öğrencilerine mevcut durumda Vakıflar Genel Müdürlüğü 2015’te aylık 200 lira geri ödemesiz burs verecek. Bu yönetmelikle birlikte 5 katına kadar ödeme yapılacağı için aylık burs miktarı bin liraya çıkacak.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler