YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Üniversitelilere artık af yok
YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Yükseköğretim Kanununda yapılacak değişiklikler kapsamında üniversitelerden atılanlar için ''Af Kanunu'' gerektirmeyecek bir düzenlemeye gidilmesi yönündeki çalışmanın tamamlandığını bildirdi.
Üniversitelilere artık af yok
05 Şubat 2010 / 00:01 Güncelleme: 05 Şubat 2010 / 07:16

Özcan, bugünkü toplantıda Yükseköğretim Kanunu'nda yapılması planlanan değişikliklerin ele alındığını belirterek 6 maddeyi görüştüklerini kaydetti. Bazı maddelerin değiştirilerek Milli Eğitim Bakanlığına sunulduğunu, bazılarının da şu anda Bakanlar Kurulunda olduğunu söyleyen Özcan, bugün görüşülen maddelerle birlikte değiştirilecek 13-15 madde bulunduğunu anlattı.

Özcan, gazetecilerin bugünkü toplantıda hangi maddelerin görüşüldüğünü sormaları üzerine, ''Bunların içinde sizin en çok ilgilendiğiniz bir madde var. Af Kanunu gerektirmeyecek bir düzenleme vardı, o bitti'' dedi.

Yatay geçiş Yönetmelik Taslağının bugünkü toplantıda görüşülüp görüşülmediğinin sorulması üzerine Özcan, zaman kalmadığı için görüşülmediğini, 18 Şubatta yapılacak toplantıda ele alınacağını bildirdi.

Yönetmeliğin bu yıl uygulanıp uygulanmayacağı yönündeki soruyu Özcan, ''Eğer bitirebilirsek olur. Bu bizim hızımıza bağlı. Bir dahaki toplantıda bitirirsek ondan sonra uygulamaya konulur'' diye yanıtladı.

Bir gazetecinin, YÖK'ün üniversiteye girişte katsayıyla ilgili son kararına karşı Danıştay'da yeniden dava açıldığını hatırlatması üzerine, ''Açsınlar ne yapalım. Her zaman açıyorlar'' dedi. Gazetecinin, ''Katsayıların sembolik olduğu söyleniyor'' sözleri üzerine Özcan, ''Hayır sembolik değil'' karşılığını verdi.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler