YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Üniversiteliler arasında bayrak kavgası
Üniversiteliler arasında bayrak kavgası
14 Kasım 2013 09:11
Malatya’da üniversite öğrencilerinin kaldığı yurtta karşıt görüşlü öğrenciler arasında bayrak asma meselesi nedeniyle çıkan tartışması kavgaya dönüştü.

Alınan bilgiye göre, merkez Mehmet Buyruk Caddesi üzerinde 2. Ordu Komutanlığı Karargahı karşısında bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı olan ve İnönü Üniversitesinde eğitim gören öğrencilerin kaldığı Battalgazi Öğrenci Yurdu’nda Ülkücü olduğu belirtilen öğrencilerin yurt içinde bayrak asması iddiası üzerine BDP’li oldukları ileri sürülen öğrenciler arasında başlayan tartışma kavgayla sonuçlandı.

Yurt içindeki kavga ihbarı üzerine Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı, TEM, Güvenlik, Çevik Kuvvet ve Asayiş Şubelerine bağlı çok sayıda ekip öğrenci yurduna yönlendirildi.

Bu esnada yurt içindeki Ülkücü gruba mensup öğrencilere destek vermek amacıyla, şehir merkezinde de çok sayıda genç yurt önüne gelerek içeri girmek istedi. Bu gruba polis ekipleri biber gazı da kullanarak yurdun içerisine girmesini engellerken, yurt binasını bahçesinde toplanan BDP’li öğrenci grubu ise zaman zaman terör örgütü lideri lehinde slogan attı. Her iki grup arasında zaman zaman bir birlerine sert cisim atılırken, polis ekipleri her iki grubu sakinleştirmeye çalıştı.

Gerginlik esnasında Emniyet Müdürü Mustafa Aygün’de yurt binası önüne gelerek, gelişmeler hakkında bilgi aldı.

Gerginlik, Ülkücü gruba mensup 12 öğrencinin yurt binası içinde arka kapıdan gizlice çıkartılması ile son bulurken, bahçe içerisinde toplanan BDP’li grup daha sonra yurt binasına girdi.

Emniyet ekipleri, öğrenci yurdu çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldı.
Olayla ilgili olarak Yurt-kur tarafından idari ve Emniyet tarafından ise adli soruşturma başlatıldı.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler