YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Üniversiteli kızlar senetlerine kavuştu
Üniversiteli kızlar senetlerine kavuştu
01 Temmuz 2014 05:51
Özel Ece Kız Öğrenci Yurdu işletmecisi E.D., 200 öğrencisinden 2013-2014 eğitim yılında aldığı senetleri iade etti.

Öğrenciler geçen hafta içi yurt işletmecisi E.D den geçen yılki senetlerini aldılar.

Yurt mağduru Şeyma Çetin, Selçuk Üniversitesi öğrencisiyim 4 yıldır  Konya'da okuyorum  3 senedir aynı yurtta kalıyordum. Mağduriyetim sonucunda hakkımı aradım. Basın yoluna başvurdum, yasal yollara başvurdum ve sonunda arkadaşlarımla birlikte  senetlerimizi aldık. Mağdur olduğum yurt yöneticisi tarafından karşılıklı anlaşma yaparak senetlerimizi  aldık ifadesinde bulundu.

Özel Ece Kız Öğrenci Yurdu işletmecisi E.D, Bizler yaklaşık 15 yıldır Ece, Ecem ve Tuna LTD Ş.T adı altında aile şirketi olarak bu sektörde yurdumuzun değişik şehirlerinde başarılarla dolu örnek bir iş hayatımız oldu. Konya'daki iş yerimizde ise 8 yıl boyunca hizmet verdik. 9. Yılımızda yeni döneme hazırlığımızı yaptık. Bu hazırlık boya bakım temizlik ve katalog vs. Gibi işlerden oluşmakta ve bu işlerin yıllık gideri 50.000 tl yi bulmaktadır.

Ancak yeni kayıtlara 45 gün kala bir takım olaylar ve oyunlar ile karşılaştık. Yaşamış olduğumuz bu olumsuz olaylar ve oyunlar nedeni ile hizmetimizi sürdürmek ve öğrencilerimizi mağdur etmemek için son güne kadar mücadele ettik.

Ancak tüm çabalarımıza rağmen bina ve işyerimizi tüm demirbaş ve eşyaları ile birlikte kullanıma hazır bir şekilde işletmeyi komple devrettik.

Tüm bunlara rağmen öğrencilerimizin bizde mevcut olan evraklarını muhafaza ettik. O günlerdeki durum ve olaylardan dolayı öğrencilerimizle iletişim kuramadık. Yakın tarihte öğrencilerimizle iletişim sağlayarak yeni yıla ait ve ayrıca tamamen ödenmiş ama güvenlerinden dolayı bizde olup alınmamış evrak ve senetlerinin büyük bir kısmını dağıttık iptal edilmiş ve alınmayan az da olsa evraklar hala bizde ve dağıtmaya devam ediyoruz ifadesinde bulundu.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler