YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Üniversite'de 'mescit istemiyoruz' eylemi
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji binasında mescit yapılacağını iddia eden bir grup öğretim görevlisi ve öğrenci, bina önünde pankart açıp basın açıklaması yaptı.
Üniversite'de 'mescit istemiyoruz' eylemi
27 Aralık 2012 / 16:56 Güncelleme: 27 Aralık 2012 / 17:00

Öğretim görevlisi ve öğrenciler adına açıklama Öğretim Üyesi Doç. Dr. İlker Belek tarafından yapıldı. Akdeniz Üniversitesi Öğretim Görevlileri Derneği adına açıklama yaptığını söyleyen Belek, şöyle konuştu: "Üniversite aydınlanmadır, aydınlanmanın bir ürünüdür. Üniversite, dini yönetime karşı verilen mücadelenin bir sembolüdür. Hiç kimsenin bu inaçlarını nasıl yerine getireceğine karışılmaz. Ancak, üniversitenin içini camiyle, mescitle doldurmak, artık başka bir projenin somut göstergesi olarak okunmalıdır. Hastanede mescit varken üniversitenin içine bölgenin en büyük camisi inşa ediliyorken, Morfoloji binasına mescit açılması, bilimle herhangi bir bağlantının kalmadığını gösteriyor"

Basın açıklamasının ardından alkışlı protesto yapan eylemciler, sloganlar atarak Morfoloji binası önünden ayrıldı. Basın açıklamasının ardından eyleme katılan bir kişi de hıristiyan olduğunu belirterek "kilise istiyorum. Madem eşitlik var ben de kilise istiyorum, bunun için dilekçe vereceğim" diyerek mescit kararını protesto etti.

İHA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler