YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Üniversitede başörtülülere 'zorbalık' iddiası!
Hacettepe Üniversitesi öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Ersen Aloğlu’nun, dersine giren başörtülülere psikolojik baskı yaptığı iddia edildi.
Üniversitede başörtülülere 'zorbalık' iddiası!
30 Aralık 2014 / 11:52 Güncelleme: 30 Aralık 2014 / 11:54

Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sağlık İdaresi Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Ersen Aloğlu’nun, dersine giren başörtülü öğrencilerine yönelik, “Türbanlı öğrenciler! Sizleri istediğim zaman dersten atabilirim. Siz neden kendinizi kapatıyorsunuz ki? Saklamayın kendinizi” şeklinde sözler sarf ederek, psikolojik baskı yaptığı ortaya çıktı.

Konuyla ilgili soruları cevaplayan Yrd. Doç. Dr. Ersen Aloğlu, başörtülü öğrencilerine bu sözleri söylediğini doğruladı ve başörtüsü düşmanlığını “dürüstlük” olarak yorumladı.

"Siz kendinizi neden kapatıyorsunuz ki?"

Öğrencilerden Yeni Akit gazetesine ulaşan ihbar maillerinde Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sağlık İdaresi Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Ersen Aloğlu’nun, dersine giren başörtülü öğrencilerine yönelik, “Türbanlı öğrenciler! Sizleri istediğim zaman dersten atabilirim. Sizin türbanla derse girmenizi sağlayacak bir tane kanun, yasa, hiçbir şey yok. Sadece Cumhurbaşkanı’nın talimatıyla giriyorsunuz. Ben de bu talimatlara uyacak birisi değilim. Ben solcuyum, anarşistim, bunu bilin. Bu sözlerim için beni şikâyet edebilirsiniz, hiç fark etmez. Zaten soruşturmam var. Bir tane daha eklenir. Umurumda değil. Bunları da sizin için söylüyorum. Siz neden kendinizi kapatıyorsunuz ki? Saklamayın kendinizi” şeklinde sözler sarf ederek, psikolojik baskı yaptığı iddia edildi.

"Fikrimi söyledim açık ve net"

Başörtülü öğrencilere yönelik söylediği iddia edilen sözleri ile ilgili görüşlerine başvurulan Yrd. Doç. Dr. Ersen Aloğlu, kendisinin sadece başörtüsü ile ilgili fikirlerini söylediğini belirterek, “Onlar bunu baskı olarak algılıyorlarsa bilemem. Ben öğrencilerime istedikleri yere şikayet edebileceklerini de söyledim. Benim açımdan problem yok. Dürüstlükten yanayım ben” dedi.

Aloğlu, “Onlar beni eleştirecek, ben onları eleştireceğim ki doğru dürüst bir şey ortaya çıkarabilelim. Buna özgürlük açısından bakıyorsanız o zaman benim dersime çıplak da girebilir bir kız. O da özgürlüktür. Ben sadece o konu hakkındaki fikrimi söyledim, açık ve net yani” şeklinde konuştu.

 

YENİ AKİT

TÜRÜNÜN SON ÖRNEĞİ
 // ERSİN
sen bu kadar öz güveni nerden buluyorsun hoca anlamadım senin gibi düşünenlerin nesli tükenmek üzere işte tipik solcu örneği başörtü vb. düşmanlık yapar ataist olur dinsiz olur ve mason oldunmu ondan sonra Hooooop olmuş sana Hacettepe de yar. doç öyle bir nesil yetişiyorki sizi fıkralarda alay konusu yapacaklar bekleyin kendini beğenmiş aydın zanneden ukala örümcekler...
30 Aralık 2014 Salı 17:05
Al videoya
 // Rızvan
Al bu ucubeyi videoya yükle internete ver savcılığa, bunlar gibi örümcek beyin lilerin öğretmenlik yapmalarına izin verilmemeli...
30 Aralık 2014 15:02
marksist leninist eğitimli fino..
 // atiker
aklıca modası geçmiş ezberlenmiş üç beş sol ağız ve siloganlarıyla kendini bir şey sanıyor sen doçent olmuşsun ama adam olamamışsın sözde özgürlük savaşcısı olduğunuzu savunursunuz ama sizden olmayan sizin gibi düşünmeyenlerede düşman olursunuz anarşistmiş ne büyük iş ula zalim herif bu günkü özgürlük alanını rahatlığı hangi dönemde gördünüz işiniz gücünüz emperyalistlere siyonistlere hizmet etmek....
30 Aralık 2014 Salı 13:55
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler