YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Üniversite adaylarına iyi haber
Üniversite adaylarına iyi haber
25 Nisan 2012 15:49
Lefkoşa'daki Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ), Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS) ilk 2 bin adayın YDÜ'yü tercih etmeleri ve yerleştirilmeleri halinde yüzde yüz ve karşılıksız 10 yıllık eğitim bursu verecek.

YDÜ Rektörü Prof. Dr. Ümit Hassan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Bektaş, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Savaşan YDÜ hastanesinde düzenlediği basın toplantısında bursla ilgili bilgi verdi.

Rektör Prof. Dr. Ümit Hassan, 16 Fakültesi, 77 bölümüyle geniş bir tercih seçeneği sunulduğunu ifade ederek, LYS'de puan türü ne olursa olsun ilk 2 bin kişiye karşılıksız burs verileceğini belirtti.

Rektör Prof. Dr. Ümit Hassan, YGS Sınavından ilk 2 bine giren öğrencilere lisans bursunun yanında, yüksek lisans ve doktoranın da karşılıksız burs dahilinde olduğunu belirterek, bununla birlikte öğrencilerin sosyal gereksinimlerinin de karşılanacağını söyledi.

Sosyal gereksinimleri arasında yurtlardan faydalanma ve düzenli yemeğe kadar herşeyin en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğünü ifade eden Hassan, öğrencilerin her hususta destekleneceğini kaydetti.

YDÜ Rektör Yardımcısı Şenol Bektaş, ilk 2 bine giren öğrencileri ödüllendirdiklerini belirterek, benzer uygulamaların daha önce gerçekleştirildiğini, ancak ilk kez bu kadar büyük bir rol üstlendiklerini belitti. AA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler