YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Üniversite adayları, yarın son kez ÖSS'ye giriyor
ÖSS'ye giren adayların şansı bu sene daha yüksek; çünkü...
Üniversite adayları, yarın son kez ÖSS'ye giriyor
13 Haziran 2009 / 08:42 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Üniversite adayları, yarın son kez gerçekleştirilecek Öğrenci Seçme Sınavı'na (ÖSS) katılacak. Kontenjanların artışına paralel katılımın önceki yıllara göre az olması, sınava girecek adayların yükseköğretimi kazanma şansını da artıracak. Bütün bu gelişmelere rağmen uzmanlar yine de uyarıyor: "Şansınız çok yüksek.


Son ÖSS'de stres yapmayın." FEM Dershaneleri Rehberlik Uzmanı Faruk Ardıç, son ÖSS'yi 'son tren'e benzeten adaylara, "Hiçbir şey sizden daha değerli değil. Panik yapmayın." diye sesleniyor.


ÖSS, Türkiye'de tüm il ve bazı ilçe merkezleri ile KKTC'nin başkenti Lefkoşa'da toplam 4 bin 602 binada 70 bin 850 salonda yapılacak. Kimlik kontrolleri ve salona yerleştirme işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için adayların sınava girecekleri binalarda en geç saat 08.30'da hazır bulunmaları gerekiyor. Adayların yanlarında mutlaka sınava giriş ve kimlik belgesi ile fotoğraflı, resmi onaylı özel kimlik belgesini bulundurmaları zorunlu tutuluyor.


ÖSS'de sadece adaylara değil anne, baba ve öğretmenlere de önemli görevler düşüyor. Fatih Koleji Rehberlik ve Psikolojik Danışmanı Mehmet Atmaca, bugüne kadar geçen süre ne kadar önemliyse son bir haftanın da adaylar için bir o kadar önemli olduğunu belirtiyor. "Son günlerde yeni konu çalışmanın anlamı yok." diyen Atmaca, bunun yerine son on yılın sorularının çözülmesi önerisinde bulunuyor.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler