YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tunceli Üniversitesi adı değişiyor, onun yerine...
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Tunceli'deki konuşmasında, Tunceli Üniversitesi'nin adının Munzur Üniversitesi olarak değiştirileceğini söyledi. Öneri ise, Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Boztuğ'dan geldi.
Tunceli Üniversitesi adı değişiyor, onun yerine...
23 Kasım 2014 / 18:32 Güncelleme: 23 Kasım 2014 / 18:36

Davutoğlu'ndan Tunceli mesajları

-Davutoğlu, "Devlet yeni bir üslup belirleyecek. Bu size taahhüdümüzdür" dedi.

-Dersim müzesi geliyor. Üniversitenin adı 'Munzur üniversitesi' olacak.

-Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, Seyit Rıza'nın torunlarıyla da sohbet etti.

75 yaşındaki bir yaşlı idama giderken...

-Herkesin Dersim olaylarıyla ilgili kanaatleri  farklı olabilir. Bunları tarihi araştırmalar içine sokabiliriz, o tarihi  araştırmaların neticesini de bekleyebiliriz. Ama bana kimse, 75 yaşında bir  yaşlının idama giderken feryadına sessiz kalıp, önce onun gözü önünde oğlunu öldüren zihniyet, kimi temsil ediyorsa etsin, o zihniyet zalimce bir zihniyettir. 

O zihniyeti savunanlar devleti savunmuş olmazlar, o zihniyet üzerinde devlet beka  bulamaz. O zihniyetle yüzleşmeden de devlet, yeniden milletiyle buluşamaz. Biz  yüzleşiyoruz.

-Dünyanın neresinde olursa olsun, herhangi bir  şekilde bu toprağı terk etmek zorunda kim kalmış olursa olsun hepsine kapımız  açık, hepsine gönlümüz açık.
 
-Bu seyitler diyarındaki bütün kimlikleri selamlıyorum.

Üniversite'nin adı Munzur olacak
 
-Rektörümüz üniversitenin adının Munzur Üniversitesi olmasını talep etti. İnşallah Munzur Üniversitesi de hayırlı olsun.
 

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler