YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TÜBİTAK, desteklerini anlatacak
TÜBİTAK, desteklerini anlatacak
12 Nisan 2013 09:41
TÜBİTAK, öğrenci ve akademisyenlere yönelik burs ve destek programlarının anlatılması amacıyla 40 üniversitede tanıtım toplantısı düzenleyecek.

Geçen yıl TÜBİTAK'ın bilgilendirme ve eğitim toplantıları kapsamında 81 ilde 112 üniversite ziyaret edilerek, akademisyenlere ulusal ve uluslararası proje ile bilim insanı destekleri hakkında bilgi verildi.

Toplantılara, üniversiteler ile kurulan bağın güçlendirilmesi, burs ve destek programlarında yapılan değişiklikler hakkında bilgi verilmesi amacıyla bu yıl da devam ediliyor.

Bu yıl ayrıca lisans ve lisansüstü öğrencilerine, burslarda yapılan önemli değişiklikler ve yeni yarışma programları hakkında bilgi veriliyor ve öğrencilerin sorularını yanıtlamak, önerileri dinlemek için TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığının (BİDEB) koordinasyonunda tanıtım sunumları gerçekleştiriliyor.

Mart ayından bu yana Yıldız Teknik, Kırıkkale, Selçuk, Karabük, Uludağ, Ahi Evran, Maltepe, İzmir Ekonomi, Hitit, İnönü, Recep Tayyip Erdoğan, Aksaray, Gaziosmanpaşa, Dumlupınar, Yeditepe, İstanbul Şehir, Erzincan, Uşak, Erciyes ve Giresun üniversitelerinde öğrencilere yönelik sunumlar yapılırken, mayıs ayı sonuna kadar 40 üniversitenin daha ziyaret edilmesi hedefleniyor.

 

AA

Etiketler:
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler