YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terörün en büyük hedefi; eğitim kurumları
Terörün en büyük hedefi; eğitim kurumları
10 Ekim 2014 19:14
Milli Eğitim Bakanı Avcı: "Teröre verilebilecek en güzel cevap, hayatın akışını aksatmadığımızı, her şeye rağmen bizim hizmetlerimizi devam ettiğini göstermemizdir. O bakımdan hayatın normale dönüşüne yapılacak katkılar aynı zamanda teröre verilen anlamlı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Teröre verilebilecek en güzel cevap, hayatın akışını aksatmadığımızı, her şeye rağmen bizim hizmetlerimizi devam ettiğini göstermemizdir. O bakımdan hayatın normale dönüşüne yapılacak katkılar aynı zamanda teröre verilen anlamlı bir cevap olur" dedi.

Avcı, Eskişehir'deki bir programda gazetecilerin, "Bingöl'de emniyet müdürüne yönelik silahlı saldırıyı nasıl değerlendireceksiniz " sorusunu şöyle yanıtladı: "Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımızı acil şifalar diliyoruz. Teröre verilebilecek en güzel cevap, hayatın akışını aksatmadığımızı, her şeye rağmen bizim hizmetlerimizi devam ettiğini göstermemizdir. O bakımdan hayatın normale dönüşüne yapılacak katkılar aynı zamanda teröre verilen anlamlı bir cevap olur.

Terörün son zamanlarda özellikle en büyük hedefi eğitim kurumları. Bu da nasıl bir zihniyetle mücadele etmekte olduğumuzun bir göstergesi. Ne kadar çok eğitime ağırlık verirsek, terörle o kadar iyi başa çıkabiliriz.

Terörle sadece askeri ve güvenlik tedbirlerle değil, aynı zamanda eğitim boyutuyla da mücadele etmemiz gerekiyor. Onu bildikleri için zaten eğitim kurumlarımızı özellikle kundaklıyorlar, oralara saldırıyorlar. Eğitimcilerimiz, öğretmenlerimiz, eğitim yöneticilerimiz, öğrencilerimiz ve halkımız bunlara pabuç bırakmaz."

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler