YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tercih süresi uzatılacak mı? ÖSYM açıkladı...
ÖSYM, üniversite tercihleri için verilen süresinin uzatılmayacağını bildirdi.
Tercih süresi uzatılacak mı? ÖSYM açıkladı...
14 Temmuz 2014 / 10:10 Güncelleme: 14 Temmuz 2014 / 10:54

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, 7 Temmuz'da başlayan ÖSYS tercih işlemleri, 17 Temmuz saat 23.59'da sona erecek. Tercih süresi uzatılmayacak.

Adaylar tercihlerini, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr  internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacak.

Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacak.  ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacak.

Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr  internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacak. Tercih işleminin ekrandaki uyarılara göre sonlandırılması gerekiyor.

Adayların tercihlerinin ÖSYM'ye ulaştığından emin olmaları için ekranda "2014-ÖSYS Tercihleriniz ………..' tarihinde başarı ile ÖSYM'ye bildirilmiştir" ifadesini görmeleri gerekiyor.

Adaylar, tercih işlemini tamamladıktan sonra tercih süresi içerisinde https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden tercih bilgilerini mutlaka kontrol etmesi ve yazıcıdan tercih listesinin bir dökümünü edinerek saklaması gerekiyor.

Adaylar, tercih bildirim işlemini tamamladıktan sonra  tercih süresi içerisinde https://ais.osym.gov.tr adresinden tercihlerinde değişiklik yapabilecek. 

Ayrıca, ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda; 106110415 kodlu Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne 701 koşulu getirildi.

Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki T.C. kimlik numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifresini özenle korumaları ve tercih rehberi veya tercih robotu gibi sanal sistemler de dahil hiçbir kimseyle veya yazılımla paylaşmamaları gerekiyor.

 T.C. kimlik numarasının veÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerde adayın kendisi sorumlu olacak. 

 

AA

başvuru tarihi yazıyo
 // KEMAL ÖZYILDIRIM
Tercihlerimi yaptım ekranda sadece başvuru tarihi yazıyo 2014 ösys tercihleriniz ÖSYM 'ye kaydedilmiştir ibaresi yok ne yapmam gerekiyor...
14 Temmuz 2014 11:42
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler