YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TEOG'da 4 soru iptal edildi!
Ankara İdare Mahkemesi TEOG'da 4 sorunun iptalini onadı, puanlar buna göre hesaplandı.
TEOG'da 4 soru iptal edildi!
07 Temmuz 2014 / 18:56 Güncelleme: 07 Temmuz 2014 / 19:04

Olayın geçmişi

MEB, 8. sınıf öğrencileri için yapılan 1. dönem merkezi ortak sınavlarda 4 sorunun hatalı olduğu gerekçesiyle açılan davada, yürütmenin durdurulması kararı verildiğini bildirdi.

Bakanlıkça bu karara itirazda bulunulduğu, üst mahkemenin kararına göre sınav sonuçlarının ilan edileceği kaydedildi.

MEB'in konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Uygulaması çerçevesinde, 8'inci sınıf öğrencileri için 28-29 Kasım 2013 tarihinde yapılan ve 20 Ocak 2014 tarihinde sonuçları açıklanan ortak sınavlara ilişkin olarak, Ankara 13'üncü İdare Mahkemesi'nde yürütmenin durdurulması istemli iptal davası açılmıştır.

Açılan davada, Ortak Sınavların Fen ve Teknoloji Testi A kitapçığı 9 (B kitapçığı 6); İngilizce Testi A kitapçığı 4 ve 6 (B kitapçığı 5 ve 7); Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Testi A kitapçığının 7'nci (B kitapçığı 1) sorularının hatalı olduğu ve iptal edilmesi gerektiği iddiasına yer verilmiştir.

İlgili Mahkeme, yukarıda belirtilen sorulara ilişkin olarak yürütmeyi durdurma kararı vermiştir. Bakanlığımız, karar aleyhine Bölge İdare Mahkemesi'nde itiraz başvurusunda bulunmuştur.

ayip ve yazık
 // yazıklar olsun
Bu yanlış soruları düzenleyen ortmenler(onlara hoca denmez) TAKLIT VE TAĞŞİŞTEN halka ilan edilmeli,cocuklarımızı üzenler böylece üzülmeli!!...
07 Temmuz 2014 19:32
hocalar boyle olursa
 // Oktay
Hocalarımızın yanlış sorular düzenlemesi hep oluyor;üzülen cocuklarimiz oluyor!Boyle hocalara YUUUH olsun,örtmenlikleri elinden alınsın...
07 Temmuz 2014 19:27
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler