YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TEOG Tercih Sonuçları 2016 TEOG Yerleştirme Sonuçları açıklandı mı?
TEOG Tercih Sonuçları 2016 TEOG Yerleştirme Sonuçları açıklandı mı?
11 Ağustos 2016 10:46
TEOG tercih sonuçları henüz açıklanmadı. TEOG tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Sizler de TEOG Sonuçlarınızı en hızlı öğrenmek istiyorsanız haberimizi takip edin. TEOG yerleştirme sonuçları bugün açıklanacağını belirtildi.

TEOG tercih ve yerleştirme sonuçları için heyecanlı bekleyiş bugün sona erecek.  TEOG Tercih Sonuçları 2016 TEOG Yerleştirme Sonuçları açıklandı mı? TEOG’da devlet okulları için tercihler, 15-29 Temmuz 2016 tarihleri arasında yapıldı. Ancak bu yıl çok önemli bir ayrıntı var. Özel okul kayıtları devlet okullarına yapılacak kayıtlardan önce olacağı için özel okula kayıt yaptıran öğrenciler, devlet okulları için tercihte bulunamayacaklar. 

TEOG yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte bu sorunun yanıtı hem öğrenciler hem de velileri tarafından merak ediliyor. MEB tarafından tercih tarihlerinin ileriye alınmasının ardından yerleştirme sonuçlarının da ileriye alınacağı iddia edildi.

sn1-004.jpg

2016 TEOG tercihlerine göre yerleştirme sonuçlarının ilan edileceği tarihe dair Milli Eğitim Bakanlığı’ndan açıklama geldi. Bakan Yılmaz'ın yaptığı açıklamaya göre, TEOG sonuçları bugün açıklanacak.Kapatılan özel okulların öğrencilerini mağdur etmemek ana ilkemizdir. Bu öğrencilerin 20 bine yakını özel okula kayıt olmuştur. 514 Suriyeli öğretmen eğitici olarak yetiştirilecek.

TEOG yerleştirme sonuçları açıklandığında buradan öğrenebilirsiniz
TEOG yerleştirme sonuçları için geri sayım başladı. TEOG sınav sonucunun açıklanmasının ardından tercihlerini yapan öğrenciler merakla gidecekleri okulların açıklanmasını bekliyor. TEOG sonuçlarının 12 Ağustos Cuma günü açıklanacağı iddia ediliyor.
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) terör örgütü FETÖ'nün darbe girişiminin ardından yaşanan gelişmeler nedeniyle, 2016 Ortaöğretim Kurumları Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu'nda yer alan takvimde değişikliğe gitmişti. Buna göre lise tercihlerinin 25 Temmuz olarak açıklanan son başvuru tarihi, 29 Temmuz'a çekilmişti. Sona eren Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı (TEOG) tercihlerinin ardından öğrenciler merakla yerleştikleri okulların açıklanmasını bekliyor.
Yerleştirmeye Esas Puan (YEP) ile öğrenci alan okulların yerleştirme sonuçlarının12 Ağustos 2016 tarihinde http://www.meb.gov.tr ve https://e-okul.meb.gov.tr adreslerinde ilan edilmesi bekleniyor.
Öğrenciler, T.C. kimlik numarası ve doğum tarihiyle sonuç bilgilerini sorgulayabilecek.Öğrencilere ayrıca sonuç belgesi gönderilmeyecek.

Kapatılan okullardaki öğrencilerin nakil süreci

Denizli Valiliği, 15 Temmuz darbe girişimi kapsamında kapatılan okullardaki öğrencilerin 30 Eylül 2016'ya kadar nakillerini yapabileceğini açıkladı.

Denizli Valiliğinden yapılan açıklamada, “Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname gereğince, kapatılan özel ilköğretim ve özel ortaöğretim kurumlarındaki öğrencilerin resmi eğitim kurumlarına geçiş yapmaları, 2015-2016 eğitim öğretim yılı ile sınırlı olmak üzere 30 Eylül´e kadar yapılacak.

Resmi ilkokul, ortaokul veya imam-hatip ortaokullarına geçmek isteyenlerin nakilleri, velisinin başvurusu üzerine ulusal adres veri tabanındaki yerleşim yeri adres bilgileri esas alınarak gitmek istedikleri resmi okullar tarafından yapılacak. Resmi ortaöğretim kurumlarına geçmek isteyen öğrencilerin nakilleri de nakil olunacak okulun taban puan şartını taşımak kaydıyla normal nakil sürecindeki boş kontenjanları etkilemeden, açık kontenjan şartı aranmadan aynı tür liselere, nakil gitmek istediği yerin il veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonu tarafından e-okul sistemi üzerinden alınacak" denildi.

“Kapatılan özel okul kayıtları iptal edildi"

Kapatılan özel ilköğretim ve özel ortaöğretim kurumlarındaki öğrenciler için 2016 Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) uygulaması kapsamında yapılacak işlemlerinin belirtildiği açıklamada, “Özel okullar tercih listesinde yer alan ve kapatılan özel okullar daTEOG tercih listesinden çıkarıldı. Bu kapsamda TEOG tercihleri uzatılarak, bu okulları tercih eden öğrenciler de 29 Temmuz 2016 Saat 17.00´ye kadar tercih başvuru güncelleme ve yeniden onay işlemlerini herhangi bir ortaokuldan gerçekleştirebilecek" ifadeleri yer aldı.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler