YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TEOG sonuçları açıklandı mı? 2016 TEOG sonuçları
TEOG sonuçları açıklandı mı? 2016 TEOG sonuçları
15 Ocak 2016 07:20
TEOG sınav sonuçları açıklandı mı sorusunun cevabını öğrenciler ve veliler merakla bekliyor. Bu ay içerisinde açıklanması gereken sonuçlar için heyecan dorukta. MEB konu ile ilgili açıklamada bulundu mu? Detaylar haberimizde.

25-26 Kasım tarihlerinde yapılan TEOG 1. dönem sınav sonuçları heyecanla bekleniyor. Sınav sonuçlarının önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. Sonuçlar, e-okul, MEB.gov.tr , EBA üzerinde yayınlanıyor. Öğrenciler, bilgilerini sisteme girerek sınav sonuçlarını öğrenebilecekler..

TEOG SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen Ortak Sınavlar Uygulama Takvimine göre 25-26 Kasım 2015 tarihinde yapılan TEOG 1. dönem sınavlarının önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor. Sonuçlar e-okul sistemi üzerinden yayınlanacak. Öğrencilere sınav sonuç belgesi ayrıca gönderilmeyecektir.

TEOG PUAN HESAPLAMASI NEASIL YAPILIR?

Ağırlıklandırılmış Ortak Sınav Puanı: Ortak Sınavlar kapsamında, sınavı gerçekleştirilen derslerden alınan puanlar kendi ağırlık katsayıları ile çarpılır. Çarpımların toplamından elde edilen değer, derslerin ağırlık katsayılarının toplamına bölünmesi suretiyle her bir dönem için dönemsel ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı elde edilir. Dönemsel ağırlıklandırılmış ortak sınav puanlarının aritmetik ortalaması ağırlıklandırılmış ortak sınav puanını oluşturur. Puanlama 700 tam puan üzerinden yapılır.

Yerleştirmeye Esas Puan: 6, 7 ve 8 inci sınıf yılsonu başarı puanları ile 8 inci sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanır. Elde edilen toplam ikiye bölünerek yerleştirmeye esas puan elde edilir. Puanlama 500 tam puan üzerinden yapılır.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler