YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TEOG sınav tarihleri açıklandı
TEOG sınav tarihleri açıklandı
10 Nisan 2015 14:41
TEOG sınav tarileri MEB tarafından açıklandı. MEB TEOG açıklamasına göre TEOG ikinci dönem sınavları 29-30 Nisan 2015 tarihlerinde yapılacak

TEOG ikinci dönem sınav tarihleri açıklandı. 

MEB TEOG sınav tarihleri açıklamasına göre TEOG sınavları 29 Nisan Çarşamba ve 30 Nisan Perşembe günü yapılacak.

TEOG mazaret sınav tarihleri ise 16-17 Mayıs tarihlerinde yapılacak. 

8. sınıf öğrencileri tarafından merakla beklenen TEOG sınav takvimi açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlanan TEOG sınav takvimi ile öğrenciler sınav tarihlerini ve sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihleri öğrenme fırsatı buldular. TEOG sınav takvimine göre ikinci dönemde sınavlar 29-30 Nisan 2015'te yapılacak. Ardından 16-17 Mayıs 2015 tarihlerinde ise mazeret sınavları gerçekleştirilecek.

rs1-005.png

TEOG SINAV SONUÇLARI HAZİRAN'DA AÇIKLANACAK

TEOG ikinci dönem sınav sonuçlarının ise Haziran ayında MEB tarafından açıklanması bekleniyor.
 
Ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas puan, 6, 7 ve 8. sınıf yılsonu başarı puanlarının %30´u ile 8. sınıfta uygulanan merkezi ortak sınav puanlarının %70´inden oluşacaktır. 6 ve 7.sınıflarda bütün derslerin notları öğretmen tarafından verilecektir. 8.sınıfta, 6 temel dersten 3 yazılısı olanların 2.´si, 2 yazılısı olanların 1.´si merkezi yazılı olarak yapılacaktır. Geri kalan derslerin yazılılarının tamamı öğretmen tarafından yapılacaktır. Başarı puanı hesaplanırken bütün derslere ait yazılıların ve performans değerlendirmelerinin ortalaması alınarak öğrencinin o derse ait başarı notu belirlenecektir. 6, 7 ve 8.sınıfların yılsonu başarı puanı 300 üzerinden merkezi ortak sınavların puanı 700 üzerinden hesaplanacak, ortaöğretime yerleştirmeye esas puan ise bu ikisinin ortalaması alınarak 500 üzerinden hesaplanacaktır. 

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler