YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TEOG  için EBA giriş - EBA şifresi nasıl alınır?
TEOG için EBA giriş - EBA şifresi nasıl alınır?
28 Nisan 2016 08:14
Eğitim Bilişim Ağı olan bu hizmetin kısa adı EBA'dır. TEOG sınav soruları ve cevapları için EBA giriş - EBA şifresi nasıl alınır?Öğrenciler EBA şifresini eba.com'dan alabilir. Öğretmenler MEBBİS sistemine giriş yaparak EBA şifresi alıyor. Eba, bir MEB uy

EBA sistemine giriş yapabilmeleri için öncelikli olarak EBA şifresine ihtiyaçları var. Bu EBA şifresini öğrenciler nasıl alır? Eğitim Bilişim Ağı olan bu hizmetin kısa adı EBA'dır. Eba, Fatih Projesi kapsamında akıllı tahta uygulaması ve öğrencilere tablet dağıtılması kapsamında hayata geçirilen bir MEB uygulamasıdır.

Bugün gerçekleştirilen oturumla, ikinci dönem ortak sınavları bitti. Bu kapsamda, dün gerçekleştirilen oturumların soru ve cevaplarının saat 13.00’te, bugünkünün de saat 18.00’de, öğretmenlerin anlatımıyla videolu olarak “www.eba.gov.tr” ve “www.odsgm.meb.gov.tr” internet adreslerinde yayınlaması planlanıyor.

EBA nedir? Eğitim Bilişim Ağı olaan bu hizmetin kısa adı EBA'dır. Eba, Fatih Projesi kapsamında akıllı tahta uygulaması ve öğrencilere tablet dağıtılması kapsamında hayata geçirilen bir MEB uygulamasıdır... Proje de amaç öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin, öğrencilerinin öğrenme sürecine dahil olmalarını sağlamak, öğrencilerin doğru bilgiye erişmelerinde yardımcı olmayı hedefler... Bu sebeple EBA yani Eğitim Bilişim Ağı üzerinde öğrencilerin ve öğretmenlerin ücretsiz bir şekilde yararlanabiliyor. 

EBA ÖĞRENCİ ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

Öğrenci şifresi öğretmenler tarafından alınmaktadır.

1- www.eba.gov.tr adresine gidilir.

2- Sayfanın sağ üst köşesindeki giriş butonuna tıklanır.

3- “EBA Girişi” sekmesinde, “Kullanıcı Adı” bölümüne T.C. kimlik numarası ve “Şifre” bölümüne EBA şifresi girilerek “Giriş” butonuna tıklanır.

4- Sağ üst köşede yer alan, giriş yapılmış kullanıcı isminin üstüne tıklanır.

5- Açılan seçeneklerden “Öğrenci Şifre” seçilir. 

6- Şifre Atama sayfasında öğrencinin T.C. kimlik numarası girilir.

7- Böylece T.C. kimlik numarası girilmiş öğrenci için EBA şifresi oluşturulmuş olur. 

EBA'YA ÖĞRENCİ GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

EBA girişten giriş yapmak için kullanıcının TC Kimlik numarasına ve EBA şifresine ihtiyacı vardır. EBA öğrenci giriş şifresi öğretmenler tarafından temin edilmektedir.

1- www.eba.gov.tr adresine gidilir.

2- Sayfanın sağ üst köşesindeki giriş butonuna tıklanır.
3- “EBA Girişi” sekmesinde, “Kullanıcı Adı” bölümüne T.C. kimlik numarası ve “Şifre” bölümüne EBA şifresi girilerek “Giriş” butonuna tıklanır.

4- Sayfanın sağ üst köşesindeki “Giriş” butonunun yerinde ad ve soyadımızın görünüyor olması EBA’ya başarıyla giriş yaptığımızı gösterir. Böylece artık EBA’dan dilediğimiz gibi faydalanabiliriz.

 

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler