YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TEOG 3. nakil sonuçları açıklandı mı? Ne zaman açıklanacak? 2016
TEOG 3. nakil sonuçları açıklandı mı? Ne zaman açıklanacak? 2016
05 Eylül 2016 09:45
TEOG 3. nakil işlemleri sona erdi şimdi gözler TEOG 3. nakil sonuçlarının açıklanmasında...2016 TEOG 3. nakil işlemleri sonuçları ne zaman açıklanacak? Öğrenciler heyecanla TEOG 3. nakil sonuçlarını beklemektedirler.

2 Eylül'de sona eren TEOG 3. nakil başvurularının sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. .2016 TEOG 3. nakil işlemleri sonuçları ne zaman açıklanacak?  Son dört yıldır düzenleme Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG) adı ile bilinen sınava öğrenciler katılarak elde ettikleri puanlar ile beraber bir liseyi tercih edebilirler. Sahip oldukları puanların bu okulun puanına yetmesi sonucunda liselere yerleşirler. TEOG 3. nakil sonuçları açıklandı mı?

TEOG 3. nakil işlemleri ise son nakil işlemidir. Artık bu TEOG 3.nakil işlemlerin tarihinin de son bulması ile beraber artık öğrencilerin mutlaka bir liseye yerleşmiş olmaları gerekmektedir. İnternet üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirilmesi beklenen bu TEOG 3. nakil işlemlerinin sonuçları henüz açıklanmamıştır. TEOG 3. nakil işlemleri sona erdi fakat henüz daha sonuçlar açıklanmamıştır.

TEOG 2. NAKİL SONUÇLARI AÇIKLANDI

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında yapılan yerleştirmeye esas ikinci nakil dönemi sonuçları açıklandı. Öğrenciler e-okul’dan sonuçları görebilir. Aynı zamanda üçüncü nakil dönemi için tercih başvuruları bugün başladı ve 2 Eylül'e kadar sürecek. Ardından 29 Ağustos-2 Eylül arası üçüncü nakil işlemleri yapılacak.

Yerleştiği okuldan memnun olmayan veya tercihlerinin hiçbirine yerleşemeyerek otomatik olarak kaydı açık liseye yapılan öğrencilere, nakil döneminde üç tercih hakkı veriliyor. Nakillerde il veya ilçe sınırlaması olmuyor. Uzmanlar, üç tercih hakkının verileceği nakil sürecinde adaylara, yüzdelik başarı dilimlerinin çok üzerindeki liselere girmelerinin oldukça düşük bir olasılık olduğunu hatırlatıyor.

TEOG ÜÇÜNCÜ NAKİL DÖNEMİ

Son nakil dönemi için başvurular ise 29 Ağustos’ta başlayacak. 2 Eylül’de tamamlanacak nakil tercihlerinin sonuçları 5 Eylül’de duyurulacak.

 

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler