23 Haziran 2018 Cumartesi
 • Altın190,917
 • BIST95.852
 • Dolar4,6622
 • Euro5,4311
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2050
 • İstanbul22 °C
 • Ankara14 °C
 • İzmir21 °C
 • Konya17 °C
 • Adana22 °C
 • Antalya23 °C
 • Diyarbakır24 °C
 • Bursa18 °C
 • Kayseri14 °C
 • Kocaeli18 °C
 • Şanlıurfa24 °C
 • Gaziantep20 °C
 • İçel24 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Takdir teşekkür nasıl hesaplanır? 2016 E- Okul
Takdir teşekkür nasıl hesaplanır? 2016 E- Okul
01 Haziran 2016 17:23
Takdir ve teşekkür almak başarılı öğrencilerin hedefidir. Başarılı öğrenciler normal bir puanla okul bitirmeyi değil takdir teşekkür alarak okul bitirmeyi hedefler. Karneler bitmeden takdir teşekkürü nasıl hesaplarız? Takdir Teşekkür hesaplama ile alacağı

Okulların kapanmasına kısa süre kala öğrenciler karne alacağı gün karşılaşacakları tabloyu merak ediyor. Öğrencilerin karne almadan ortalama puanlarını hesaplamaları mümkün. Takdir teşekkür nasıl hesaplanır? Karneler ne zaman alınacak? Karne notları nasıl hesaplanır? Takdir ve teşekkür notu nasıl hesaplanır?

Karneler ile birlikte öğrencilerin başarı durumuna göre takdir ve teşekkür belgeleri de verilmekte ve öğrenciler için bir anlamda başarı teşvik edilmektedir. Takdir ve teşekkür konusunda bilgi almak ya da hesaplama yapmak isteyen öğrenciler e okul aracılığıyla bu konuda yardım alabilir. 

TAKDİR TEŞEKKÜR PUANI NASIL HESAPLANIR?

 E okul takdir teşekkür hesaplama işlemleri sayesinde tüm öğrenci ve veliler kolay bir şekilde karne döneminde alacakları belgeler hakkında önceden bilgi sahibi olabilir. Online olarak alınacak olan ders notları sayesinde e okul takdir teşekkür hesaplama işlemleri de kolay bir şekilde yapılabilmektedir.
E okul takdir teşekkür hesaplama işlemlerinin yapacak olan öğrenci ya da bireylerin e okul üzerinden giriş yapması ve giriş sonrasında kesinleşen ders notlarını öğrenmesi gerekir.

Hesaplama işlemlerinde önemli olan bir detay tüm ders notlarının kesinleşmiş olmasıdır. Aksi halde notlarda yaşanacak olan değişiklikler sonrasında kişilerin hesaplama sonucuna göre gerçekteki bilgiler de farklılık olabilecektir. Bu açıdan kesinleşmiş ders notları üzerinden e okul takdir teşekkür hesaplama işlemlerinin yapılması her zaman daha yararlı olacak ve kesin sonuca ulaşılmasını sağlayacaktır.

Takdir teşekkür hesaplama işlemlerini yapacak olan öğrencilerin ilk olarak tüm ders notlarının kesinleşen notlarını toplaması ve çıkan toplam ders sayısına bölmesi gerekmektedir. Sonuç 0 ile 100 arasında değişen bir rakam olacaktır. Çıkan sonucun 85 ve üzerinde olması halinde öğrenciler karneleri ile birlikte de takdir almaya hak kazanacaktır. Fakat 85'ten düşük fakat 80'den büyük olan notlar için ise teşekkür belgesi verilecektir. Yapılacak olan hesaplamalar sonrasında belirtilen aralıklara göre takdir ya da teşekkür alınıp alınmayacağı kolayca öğrenilebilir. E okul tarafından sunulan kolaylıklardan birisi olan takdir teşekkür hesaplama işlemleri sayesinde öğrenci eğitim dönemlerinde en çok merak ettikleri soruların yanıtını da bulabilmektedir.

e-Okul Takdir Teşekkür hesaplama için tıklayın

e OKUL KARNE NOTLARI NASIL ÖĞRENİLİR MEB 2016

e-okul karne notları nasıl öğrenilir sorusunun yanıtını sizler için derledik. Veliler MEB'in e-okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden karne notlarını, devamsızlık durumu ve takdir teşekkür hesaplama sistemine erişebilirler.

e-okul.meb.gov.tr adresine giren veliler ekranda e-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ bölümüne öğrencinin TC Kimlik Numarası ve okul numarasını girerek e-okul karne notları öğrenme sayfasına ulaşabilirler.

Takdir teşekkür hesaplama 2016 ekranı da e-okul veli bilgilendirme sistemi 2016 sayfasından öğrenilebiliyor.

MEB e-okul veli bilgilendirme sistemi takdir teşekkür hesaplama ekranı da e-okul.meb.gov.tr'de.

E-OKUL NEDİR, HANGİ İŞLEMLER YAPILABİLİR?

e-Okul uygulaması, Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) kapsamında 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açıldı. Öğrencilerin okula başlamasıyla e-Okul'da kaydı oluşturulur ve mezuniyetine kadar  

olan tüm süreç boyunca öğrenciye ait bilgiler Milli Eğitim Bakanlığı sunucularınd depolanır. e-Okul'a bu bilgi girişleri Yönetim Paneli'nde eğitimciler tarafından yapılmaktadır. e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ise bu bilgileri velilerin görüntüleyebilmesini sağlar. Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen e-Okul'dan devlet ve özel ilköğretim okulları, anaokulları, özel eğitim kurumları, ortaöğretim kurumları e-okul sisteminde işlem yapmaktadır.

e-Okul sisteminde öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların (TEOG, DPY-B vb.) başvuru ve tercih işlemleri, belge işlemleri (takdir, teşekkür, onur vb.), haftalık ders programı girişleri, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları, duyurular ve birçok modül üzerinden bilgi girişleri T.C. Milli Eğitim Bakanlığı sunucularına girilmektedir. e-Okul modülünün haricinde, velilerin öğrencilerin okul durumlarının takibi için açılmış olan e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-Okul VBS) bulunmaktadır. Bu sistemde ise öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş belgeleri veya tercih sonuçları bu sistem üzerinden Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik Numarası ve okul numarası girildikden sonra birkaç güvenlik sorusuna cevap verilerek takip edilebilmektedir.

VELİLERE KARNE UYARISI

Uzman Psikolojik Danışman Hakan Metan, ebeveynlerin, karnesi kötü olan çocuklara kızmakla sorunun çözülmeyeceğini hatta daha da kötü sonuçlar doğurabileceğini bilmeleri gerektiğine dikkat çekti. Çocuğa kızmak yerine, zayıf gelen derslerin neden zayıf geldiğinin araştırılması ve çocuğa bunları düzeltmek için şevk verilmesi gerektiğini dile getiren Metan, ebeveynlere şu önerilerde bulundu:

“Çocuğa her şeyin karne olduğu imajı verilirse çocuk kendisini büyük bir baskı altında hisseder. Kendine olan güveni azalır. Hiçbir şey başaramayacağı hissine kapılır. Yapabileceği ve başarabileceği işlerden de kaçar. Çünkü sonunda başarısız olacağını ve ailesinin ona kızacağını düşünür. Çocuğunuza onu çocuğunuz olduğu için sevdiğinizi hissettirin. Çocuğunuzu sevginizle cezalandırmayın. İyi bir karne tabi ki takdir edilmeli, ancak karneden daha fazla çocuğun çalışma davranışı takdir görmeli. Çocuğumuzun sınavlardan 5 almasını önemseyin ancak ondan daha fazla, çalışma davranışını yani çalışıp çalışmadığını önemseyin ve ödüllendirin. Çocuğunuzu başkalarının çocuklarıyla kıyaslamayın. Zayıf karne getirdi diye cezalandırmayın. Hem yazın keyfini çıkarmasını sağlayın hem de zayıf notlarını düzeltmesi için çalışma programı yapın. Çocuğunuza sizin için karnesinin değil, kendisinin önemli olduğunu hissettirin. Çocuğunuza hep yanında olduğunuzu hissettirin.”

 // Huriye
Ben çocuğumu çok seviyor ve hissetiriyorum lakin puan kavgası çok yapıyorum çünkü çok calistiriyorum başarısı için ama hep 4 puan alıyor buda beni uzuyor ne yapmam gerekiyor...
05 Aralık 2016 15:26
 // Cuma guldıken
Notlarımı ôren mek irtiyorum...
02 Haziran 2016 07:39
 // sanane
ben bu e okulu sevdim...
01 Haziran 2016 20:54
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler