YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sütten sonra yumurta
Sütten sonra yumurta
11 Mayıs 2013 15:22
İzmir'de maddi durumu yetersiz öğrencilere ücretsiz yumurta dağıtılacak.

İzmir'de, dezavantajlı bölgelerdeki maddi durumu yetersiz öğrencilere her hafta ücretsiz yumurta dağıtılacak.

İzmir Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı, çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimine önem verdiklerini belirterek, bu kapsamda İzmir Yumurta Satıcıları Derneği ile sosyo-ekonomik düzeyi düşük bölgelerdeki öğrencilerin beslenmesine katkı vermek için anlaştıklarını söyledi.

Anlaşma kapsamında maddi durumu yetersiz öğrencilere her hafta yumurta dağıtılacağını ifade eden Bardakcı, "Anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine her hafta 6 yumurta verilecek" dedi.

Bardakcı, yumurtanın besleyici değerinin çok yüksek olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"İmkanları kısıtlı olup yumurta bulamayan çocuklarımız var. Bu besini alamayan öğrencilerin gelişimi anlamında bu dağıtımın katkı sağlayacağını düşünüyorum. Tarım, Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile de konuyu görüştük. Yumurtanın taşınma standartları belli. Onlara uyarak dağıtım yapılacak. Altı yumurta bulunacak paketlerin üzerinde yumurtaların üretim ve son kullanma tarihi, üretici firma bilgileri yer alacak. Öğrencileri de tüketimde dikkat edecekleri hususlar hakkında bilgilendireceğiz."

Bardakcı, yumurta dağıtımı yapılacak öğrencilerin sayılarıyla ilgili tespit çalışmalarının sürdüğüne işaret ederek, "Dağıtım önümüzdeki hafta başlayacak. Bunun için çalışmaları hızlandırdık. Okullar kapandıktan sonra da gelecek eğitim öğretim yılında devam edecek" diye konuştu.

 

AA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler