YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Süpürgeyle dövdü iddiası
Süpürgeyle dövdü iddiası
22 Ocak 2010 17:20
Antalya'nın Alanya ilçesinde 3 öğrenciyi süpürgeyle dövdüğü iddia edilen öğretmenin, ikinci yarıyıl için sözleşmesi yenilenmedi.

Cikcilli beldesindeki ilköğretim okulunun 3. sınıf öğrencileri A.Z, H.K. ve H.Ü'nün velileri, sözleşmeli öğretmenlik yapan S.A. hakkında 8 Kasım 2009'da ''çocuklarını kendi aralarında konuştukları için süpürgeyle dövdüğü'' iddiasıyla şikayette bulundu.

Bunun üzerine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, hakkında soruşturma başlatılan sözleşmeli öğretmenle 2009-2010 eğitim öğretim yılının ikinci yarısında çalışmama kararı aldı.

Milli Eğitim Müdürü İbrahim Köseoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 3 öğrencisini derste konuştuğu için süpürgeyle dövdüğü iddia edilen öğretmen hakkında müdürlük tarafından soruşturma başlatıldığını, bu öğretmenle bu öğretim yılının ikinci yarısı için sözleşme yapmayacaklarını söyledi.

S.A'nın emekli bir öğretmen olduğunu ve emekli olduktan sonra sözleşmeli görev yapmaya başladığını anlatan Köseoğlu, ''Hakkında bu şekilde iddia olduğu için kendisiyle 2009-2010 eğitim öğretim yılının ikinci yarısında çalışmayacağız. Öğretmen hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce başlatılan soruşturma devam ediyor'' dedi. aa

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler