YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suat Kılıç'tan yurtlarda kalan öğrencilere müjde
Suat Kılıç'tan yurtlarda kalan öğrencilere müjde
07 Aralık 2013 20:17
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Yalova'nın Termal ilçesinde yapılan 530 yatak kapasiteli erkek öğrenci yurdunu hizmete açtı.

Bakan Kılıç, Yurtkur Genel Müdürlüğü ve Spor Genel Müdürlüğü arasında yapılan protokolle spor tesislerinin Yurtkur bünyesindeki bütün öğrencileri tarafından ücretsiz kullanılabileceğini söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç bir dizi açılışa katılmak üzere Yalova'ya geldi. Kılıç, ilk Termal ilçesinde 2011 yılında yapımına başlanan ve 1.5 yılda tamamlanan 530 yatak kapasiteli erkek öğrenci yurdunun açılış törenine katıldı. Salona girişinde öğrencilerin alkışlarıyla karşılanan Kılıç, gençlere müjde verdi. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, "Türkiye genelinde 100 bin 250 toplam yatak kapasitesine ulaşan yeni yurtlar kiralıyoruz. 325 adette kiralama başvurusu aldık. Bunları en kısa sürede değerlendirip sizlere yepyeni binalarda çok modern barınma kapasiteleri sunacağız. Bütün imkan ve gayretlerimiz yüksek öğrenim gençliğini geleceğe çok daha iyi hazırlamaktır. Spor tesislerimizi iki kurum arasında yapılan ortak protokol çerçevesinde Yurtkur bünyesindeki bütün gençlerimiz Spor Genel Müdürlüğü bünyesindeki bütün spor tesislerinden ücretsiz faydalanacak. Yurtkur'un 1 yıllık bütçesi 6 milyar 192 milyon lira. 310 bin gencimiz, 310 bin yatak, burslarımız var. Bu hizmetler canla başla devam ediyor" dedi.

Konuşmanın ardından Bakan Kılıç'a Termal Belediye Başkanı İsmail Atik tarafından seramik bir tabak hediye edildi. Yurdun açılış kurdelesini kesmek için 2 öğrenciyi yanına davet eden Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, kurdelayı AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Yalova Valisi Esengül Civelek, Belediye Başkanı Yakup Koçal, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Kredi Yurtlar Genel Müdürü Prof. Dr. Recep Kaymakcan ve öğrencilerle birlikte kesti. Bakan Kılıç, buradaki açılışın ardından Çınarcık ilçesine geçerek, yapımı devam eden 250 seyirci kapasiteli Çınarcık Spor Salonu'nda incelemelerde bulundu.

 

İHA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler