YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Soruları örgüt üyeleri çalmış
KPSS soruşturmasında şüphelilerin 14’ünün MEB çalışanı olduğunu söyleyen Bakan Avcı, usulsüzlük yapanların örgütlü çalıştığını söyledi.
Soruları örgüt üyeleri çalmış
03 Nisan 2015 / 06:00 Güncelleme: 03 Nisan 2015 / 08:18

Anadolu Ajansı Editör Masası’na konuk olan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, KPSS soruşturmasındaki şüphelilerin örgütlü olarak soruları çaldığı yönünde ciddi deliller olduğunu söyledi. ‘KPSS usulsüzlüğü soruşturmasında bizim çalışanlarımız içerisinden de, bu faaliyetler içinde yer aldığı şüphesiyle gözaltına alınan sanırım 14 çalışanımız olduğunu savcılık tespit etmiştir’ diyen Bakan Avcı, bu kişiler hakkında idari soruşturma başlattıklarını ifade etti. Avcı, bu konunun Milli Eğitim Bakanlığı ile ilgili olan kısmı hakkında bilgi verdi. Bakan Avcı soruşturma hakkında şöyle konuştu: "

Soruşturma açtık

"Bakanlık olarak bu kişilerle ilgili başlattığımız idari işlemler sürüyor."

Binlerce kişi mağdur edildi

Bakan Avcı, 2010 KPSS'inde, çok geniş bir kitleyi ilgilendiren ve ciddi mağduriyetlere yol açtığı açık bir eylemin gerçekleştiği yönünde haklı şüphe olduğunu belirterek, "Bunların haksızlığından  ötürü hak ettikleri yere gelememiş, binlerce insan var" diye konuştu.

Görevden atılmalılar

Bu işlemin, haksızlığı giderip gidermeyeceğine ilişkin olarak Avcı, "Kamudan uzaklaştırılması ve işlem yapılması gerekir" dedi.

taşeron
 // taşeron
taşeron çalışanların sorunları seçimden önce yapılmassa oy yok..... sadece karayollarında asıl işi yapanlar yok bütün kamu kurumlarında memurların yaptığı işi yapan taşeronlar var . hakkımı helal etmiyorum..... oy yok......
03 Nisan 2015 Cuma 16:38
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler