YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sivas ve Çanakkale'de grip tatili
Sivas ve Çanakkale'de grip tatili
22 Kasım 2009 22:45
Sivas'ta grip nedeniyle il genelindeki tüm ilköğretim okulları ve liseler ile dershanelerde Kurban Bayramı'na kadar eğitime ara verildi. Çanakkale'nin Çan ilçesinde de 20 okul tatil.

Sivas Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, son günlerde ve özellikle hafta sonu ildeki sağlık kurumlarına grip şikayetiyle başvuranların sayısının arttığı, ilk ve orta öğretim kurumlarındaki öğrencilerin devamsızlığında artış yaşandığı kaydedildi.

Bu nedenle İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun kararı doğrultusunda, il genelinde ilçeler de dahil olmak üzere ilk ve ortaöğretim kurumları ile dershaneler ve etüt merkezlerinde 23-26 Kasım 2009 tarihleri arasında eğitime ara verildiği açıklandı.

Kentte eğitim ve öğretime 4 günlük bayram tatilinin de ardından 1 Aralık'ta başlanacağı duyuruldu.

Çan'da da okullar tatil

Çanakkale'nin Çan İlçesi'nde 1 öğretmen ve 3 öğrencide rastlanan domuz gribi, ilçe merkezindeki 20 okulda, eğitim ve öğretime ara verilmesine yol açtı.

Çan İlçe Sağlık Grup Başkanlığı'nca 20 Kasım günü domuz gribi şüphesiyle 1 öğretmen ve 3 öğrenciden alınan numunelerin, İstanbul Bölge Hıfzıssıhha Merkezi'nde yapılan testlerinin pozitif çıkması sonucu, ilçedeki toplam 20 ilköğretim ve ortaöğretim okulu 4 gün boyunca tatil edildi.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler