YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şırnak'ta bin 18 tablet bilgisayar dağıtıldı
Şırnak'ta bin 18 tablet bilgisayar dağıtıldı
18 Şubat 2014 08:09
Şırnak'ta FATİH Projesi kapsamında16 okula 400 akıllı tahta takılırken, bin 18 tablet bilgisayar ise öğretmen ve öğrencilere dağıtıldı.

Proje kapsamında liselerin 9'ncu sınıflarda dağıtımına başlanan tablet bilgisayarın öğrencilere teslim edilmesi dolayısıyla Şırnak Anadolu Lisesi'nde tören düzenlendi.

Törene Şırnak Valisi Hasan İpek, Vali Yardımcısı Deniz Zeyrek, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah Öğmen ve İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Harun Bakkal katıldı. Tablet bilgisayar dağıtımı öncesi projede görev alan öğretmenler tarafından, FATİH Projesi hakkında kısa bir sunum gerçekleştirildi. Daha sonra konuşan Vali İpek, Şırnak il ve ilçelerdeki 16 okulda 400 akıllı tahta ile 821 öğrenci ve öğretmenlere toplam bin 18 tablet bilgisayar dağıtıldığını söyledi. Bedava kitap dağıtımının ardından, şimdi ise öğrencilere tablet bilgisayar dağıtıldığına dikkat çeken, Vali İpek, Başbakan Erdoğan'a FATİH Projesi'ni hayata geçirdiği için Şırnaklı öğrenciler adına teşekkür ettiğini belirtti.

"Eskiden kitap almak için kuyruklarda beklerdik"

Vali İpek, şöyle dedi: "Daha önce bedava kitap dağıldı. Şimdi ise bedava tablet bilgisayar dağıtılıyor. Biz eskiden kitap almak için kuyruklarda beklerdik, kitaplarımızın yarısını bulamazdık ve karaborsaya düşerdi. Siz öğrencilere tavsiyem, biz o şartlarda okuduk ve bu seviyelere geldik ve yönetici olduk. Sizlerde yeni bir nesil yetiştireceksiniz. Bugün bilgisayar dağıtılıyorsa yarın sizlerde yönetici olduğunuzda değin ki, o günküler gayret sarf etti bize bu imkanları sağladılar. Bunun hayallerini kurmaya şimdiden başlayın." Vali İpek ve beraberindekiler daha sonra öğrencilere tablet bilgisayarları dağıttı.

 

AA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler