YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Seviyeleri tamamen düştü"
"Oğlumun öğretmeninin iyi matematik bildiğinden emin değilim"
"Seviyeleri tamamen düştü"
15 Kasım 2009 / 07:45 Güncelleme: 15 Kasım 2009 / 07:47

Türkiye Yazarlar Birliği'nin 16. Dönem Yazar Okulu açılış dersini veren Özcan, YÖK'ün çalışmalarını anlattı. Mesleki eğitimi geliştirmek adına iki önemli adım attıklarına işaret eden Özcan, teknoloji üniversitelerinin kurulmasına ilişkin kararın Bakanlar Kurulu'nda imzalandığını söyledi.

Bu üniversitelerin uygulama mühendisi yetiştireceğine dikkat çeken Özcan, işçilerin içinde çalışan bu mühendislere imza atma yetkisi verilmemesi için Mühendisler Odası'nın karşı çıktığını aktardı. Bu engelin ortadan kalktığını söyleyen Özcan, gelecek yıldan itibaren mesleki eğitim fakültelerinin teknoloji fakültelerine dönüşeceğine dikkat çekti.

NİTELİKSİZ HOCALAR ÖĞRETMENLİK YAPIYOR

Öğretmenlerin kalitesini yükseltme adına çalışma yaptıklarını dile getiren YÖK Başkanı, ilginç bir örnek verdi: "Oğlumun öğretmeninin çok iyi matematik bildiğinden emin değilim. Ben arada sırada bakıyorum mesela bizim zamanımızdan daha niteliksiz hocalar sistemde öğretmenlik yapıyor. Maalesef. Onun için çocuklar başarı gösteremiyor. Seviyeleri tamamen düştü." diye konuştu.
 

dogru olabilir
 // dogru olabilir
dogru olabilir. çunku akp hukumeti ogretmen olmayan insanları bile ucretli ogretmenlik adı altında aylık ortalama 500 tl ye çalıştırıyor. halbuki ataması yapılmayan 220 BİN öğretmen var. eğitim sistemi çökmüştür bunlar daha yeni fark ediyorlar....
21 Kasım 2009 18:39
CEVAM EL YÖK
 // CANER TAŞDEMİR
SEN ÖNCE KENDİ SEVİYENE BAK VE ONDAN SONRA ELEŞTİR SAYIN YÖK BAŞKANI...
16 Kasım 2009 20:47
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler