YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şanlıurfa'da 603 bin öğrenci için ders zili çaldı
Şanlıurfa'da 603 bin öğrenci için ders zili çaldı
15 Eylül 2014 13:33
İstanbul, Ankara ve İzmir'den sonra en fazla öğrenciye sahip Şanlıurfa'da ilk ders zili çaldı.

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre her yıl 60 bine yakın çocuğun okula başladığı kentte bu yıl yaklaşık 603 bin öğrenci sınıfları doldurdu. 1 milyon 801 bini aşkın nüfusunun yüzde 70'i 30 yaş ve altında olan Şanlıurfa, öğrenci sayısıyla Bolu, Çanakkale, Edirne, Kastamonu ve Rize'nin de aralarında olduğu 48 kentin nüfusunu geride bırakıyor.

Vali İzzettin Küçük, yeni öğretim yılının başlaması nedeniyle İbni Sina İlkokulunda düzenlenen törende, öğrencilere başarılar diledi.

Kentte yapımı tamamlanan 166 okulda ilk ders zilinin çaldığını, inşaatı süren binaların ise birkaç ay sonra tamamlanacağını ifade eden Küçük, eğitim ve öğretimin kalitesini artırmaya çalıştıklarını söyledi.

Küçük, ailelerin en değerli varlıkları olan çocuklarını öğretmenlere emanet ettiğini vurguladı.

Öğretmenlere de seslenen bulunan Küçük, şöyle konuştu:

"Öğretmen arkadaşlarıma güveniyor ve inanıyoruz. Çocuklarımızın başarısı sizin başarınızdır ama aksi de öyledir. Bu başarısızlık emin olun ilk önce sizin, bizim başarısızlığımız olacaktır. Sınavlardaki başarısızlığın ilk muhatabı çocuklar değil, sizler ve bizleriz."

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar ise en fazla bütçenin eğitime ayrıldığını anımsattı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç de yeni eğitim döneminin öğrencilere başarılar getirmesini temenni etti.

Eğitim alanında büyük yatırımların hayata geçirildiğini anlatan Güvenç, öğrenciler için içerisinde kırtasiye malzemelerinin bulunduğu 4 bin çanta hazırladıklarını vurguladı. 

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci ise eğitim kurumlarının geçmiş yıllara göre daha iyi duruma geldiğini dile getirdi.

Konuşmaların ardından Vali Küçük, Güvenç ve beraberindekiler ziyaret ettikleri sınıfta öğrencilerle sohbet etti, onlara çeşitli hediyeler verdi. 

 

AA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler