YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
RTE Üniversitesinden 'skandal ilan' açıklaması
RTE Üniversitesinden 'skandal ilan' açıklaması
01 Ağustos 2013 19:23
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlüğü,“RTE Üniversitesinden Skandal İlan” haberleri ilgili açıklama yaptı.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlüğü, çeşitli basın yayın organlarında “RTE Üniversitesinden Skandal İlan” şeklinde yer alan haberlere ilişkin açıklama yaptı.

RTE Genel Sekreterlik Basın-Yayın, Halkla İlişkiler ve Enformasyon Müdürlüğü’nden yapılan açıklama şöyle; “01.08.2013 tarihli Zaman Gazetesi’nde yayımlanan ilan metni ve basında yer alan haberler ile ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür:

01.08.2013 tarihli Zaman Gazetesi’nde mevcut olan ilan metni Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığının Doçentlik sınavına giren öğretim üyelerine ait rutin çalışma tablosundan ibarettir. 01.08.2013 tarihinde ilanı yapılacak resmi ilan metninin yerine, ilgili daire başkanlığının Doçentlik sınavına giren öğretim üyelerine ait rutin çalışma tablosunu içeren müsvedde çalışması, 30.07.2013 tarihinde elektronik ortamda sehven Basın İlan Kurumu Trabzon Bölge Müdürlüğü’ne gönderilmiş ve yayınlanmıştır. Basın İlan Kurumu Trabzon Bölge Müdürlüğü’ne elektronik ortamda gönderilen söz konusu çizelgenin herhangi bir resmi niteliği bulunmamaktadır. Rektörlüğümüzce konu ile ilgili idari soruşturma başlatılmıştır” denildi.Açıklama da şu ifadelere yer verildi: “Üniversitemiz çeşitli birimlerine 2547 sayılı Kanun uyarınca öğretim üyesi alımı ile ilgili yapılması planlanan asıl ilan metni 01.08.2013 tarihli resmi yazı ekinde Basın İlan Kurumu Trabzon Bölge Müdürlüğü’ne ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na gönderilmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

İHA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler