YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rektörden öğrencilere "Provakate olmayın" mesajı
Rektörden öğrencilere "Provakate olmayın" mesajı
12 Eylül 2013 11:05
Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, "Öğrencilerimiz uç düşüncelere, anarşist, provokatif olaylara girmesinler" dedi.

Prof. Dr. Füzün, yaptığı açıklamada, İzmir'deki vakıf ve devlet üniversite sayısının 9 olduğunu, 62 bin öğrenci sayısına ulaşarak kentteki üniversiteler arasında en fazla öğrenciye sahip olan eğitim kurumu olduklarını belirtti.

Yeni akademik yıl öncesinde öğrencilere çeşitli mesajlar veren ve uyarılarda bulunan Prof. Dr. Füzün, şöyle konuştu:

"Öncelikle üniversitemizi kazanan öğrenciler Dokuz Eylül Üniversitesi'ne hoşgeldiler. Yeni üniversiteye başlayanlara hayırlı bir eğitim dönemi diliyorum. Öğrenciler, kendilerinden beklenen görevlerini yerine getirmelidir. Öğrencilerden beklenen derslerini çalışıp başarılı olmalarıdır.Tabiki hayat sadece ders çalışıp sınavlara girip sınıf geçmek değildir. Sosyal hayatı da unutmamak gerekir. Sosyal hayatıyla, dersleriyle güzel bir yaşam diliyorum."

"Koyun gibi değil fikrini söyleyen gençler olsunlar isteriz"

Türkiye'nin geleceğini şekillendirecek olan üniversite gençliğinin önemine vurgu yapan Prof. Dr. Füzün, şöyle devam etti:

"Bir takım uç düşüncelere kapılmasınlar. Anarşjst, provakatif olaylara girmesinler. Tabiki karşı düşünceler olabilir.Tabiki üniversite yönetimine karşı da olabilirler devletin bazı uygulamalarına dakarşı da olabilirler. Demokratik haklarını insanca şüphesiz ki insanca kullansınlar ama yasalara aykırı bir şekilde eylemi akıllarından geçirmesinler. Yıkmadan, kırmadan fikirlerini de özgürce ifade etsinler. Bunda hiçbir rahatsızlık yoktur hatta memnuniyette duyarız. Koyun gibi insanlar değil fikrini söyleyen gençler olsunlar isteriz ama dediğim gibi yasalar içinde kalarak, demokratik bir ortamda hem görevlerini yapsınlar derslerini çalışsınlar hem de hayatın içinden kopmasınlar."

 

AA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler