YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rektör Okudan'ı plaket verdiği polis müdürü sorgulayacak
Rektör Okudan'ı plaket verdiği polis müdürü sorgulayacak
Rektör Okudan'ı plaket verdiği polis müdürü sorgulayacak
17 Kasım 2008 / 18:11 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan, Okyanus operasyonu kapsamında gözaltına alındı. Rektörü Okutan 2006 yılında başarılı çalışmalarından ötürü ödül verdiği Organize Suçlar Şube Müdürü tarafından sorgulanacak.


Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan, Okyanus operasyonu kapsamında gözaltına alındı.


Konya da Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan, Okyanus operasyonu kapsamında gözaltına alındı.  Rektörle birlikte toplam 30 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.


HASTANEYE GETİRİLDİ


Konya'da düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan sağlık muayenesi için Konya Numune Hastanesine getirildi.


Okudan, polis eşliğinde getirildiği hastanede oluşturulan polis koridorunun arasından geçirilerek, Acil Servis kapısından hastaneye giriş yaptı.


REKTÖR, SORGULANMAK ÜZERE KOM ŞUBESİNE GÖTÜRÜLDÜ    


Konya polisinin düzenlediği operasyonda gözaltına alınan Selçuk Üniversitesi (SÜ) Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan, Konya Numune Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi.


Okudan, saat 11.10'da getirildiği Konya Numune Hastanesi'nde 5 dakika süren sağlık kontrolünden sonra hastaneden çıkarıldı. Polis minibüsüne bindirilen Okudan, sorgulanmak üzere Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne (KOM) götürüldü.


PLAKET VERDİĞİ POLİS MÜDÜRÜ SORGULAYACAK


Rektör Okudan, 2006 yılında 10 Nisan polis bayramında Polisevin'de Konya Valiliği tarafından düzenlenen başarılı polis müdürlerinin ödüllendirildiği programa katılmış, bugün kendisinin de gözaltına alındığı operasyonu yöneten Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Anadolu Atayün'e yaptığı başarılı operasyonlar nedeniyle layık görülen ödüllerini vermişti.


Okudan, takdirname, plaket ve cumhuriyet altını verdiği Atayün'ü başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etmiş, bu an fotoğraf karelerine yansımıştı.


Nisan ayından bu yana devam eden operasyonları yöneten Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Anadolu Atayün'ün Konya'da görev yaptığı 4 yıl içinde çok sayıda operasyona imza attığı belirtildi.


Geçen Eylül ayında düzenlenen ilk operasyonda ise Okyanus Şirketler Grubu Başkanı Nusret Argun ile birlikte 41 kişi gözaltına alınmış, 21 kişi tutuklanmıştı.


Gazeteport

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler