YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Rektör Karadoğan ilk sırada yer aldı
Rektör Karadoğan ilk sırada yer aldı
Rektör Karadoğan ilk sırada yer aldı
19 Haziran 2008 / 20:14 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

İstanbul'daki 3 üniversitede Rektörlük Seçimleri tamamlandı. İstanbul Teknik, Yıldız ve Boğaziçi üniversitelerinden 6'şar Rektör aday adayının isimleri belirlendi.


Öğrencilerin ter döktüğü üniversitelerde şimdi Rektörlük heyecanı yaşanıyor. İstanbul Boğaziçi, Yıldız ve İstanbul Teknik Üniversitelerinde en çok oyu alan 6’şar aday YÖK'e bildirilecek. Son kararı ise Cumhurbaşkanı Gül verecek. Peki aday adayları kimler?


Öğretim üyelerinin gizli oylamayla yaptığı seçimlerde İstanbul Boğaziçi Üniversitesi'nin mevcut Rektörü Prof. Ayşe Soysal 146 oy alırken Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kadri Özçaldıran 170 oyla öğretim görevlilerinden en çok oy alan Rektör Adayı oldu. Prof.Dr. Aslı Tolun, Prof.Dr. Betül Tanbay, Prof.Dr. Niyazi Türkelli ve Prof.Dr. Faruk Birtek ise birer oy aldı.


İstanbul Teknik Üniversitesi'nde mevcut Rektör Prof.Dr. Faruk Karadoğan 362, Prof.Dr. Muhammed Şahin 209, Prof.Dr. Hasan Can Okutan 141, Prof.Dr. İbrahim Akduman 82 oy aldı.


Yıldız Teknik Üniversitesi'nde de mevcut Rektör Prof.Dr. Durul Ören 211 oyla en çok tercih edilen aday oldu. Onu 137 oyla Prof.Dr. İsmail Yüksek izledi. Prof.Dr. Murat Demircioğlu 120, Prof.Dr. Oruç Bilgin 37, Prof.Dr. Taner Şengör 3, Prof.Dr. Ahmet Göksel Ağargün ise 1 oy aldı.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler