YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'ne büyük ilgi
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'ne büyük ilgi
07 Eylül 2016 10:56
Üniversite öğrencilerinin Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'ne yoğun ilgi göstermesi üzerine, yerleştirme puanlarının da arttı.

Üniversite öğrencileri son dönemde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'ne gitmek için tercih sırasında ilk sırayı bu üniversiteye ayırmaya başladı.

Türkiye’nin genç üniversitelerinden Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin tercih edilirlik oranı artarken, yerleştirme puanları da her geçen yıl bir önceki yıla oranla artıyor.

RTEÜ Türkiye’nin genç üniversitelerinden bir tanesi olmasına rağmen hızlı gelişimi ile dikkat çekiyor.

PUANLARI YÜKSELİYOR

RTEÜ’nin tercih edilirliği artarken beraberinde yerleştirme puanlarının da yükselmesi dikkat çekiyor. RTEÜ’de 2015 yılında 446 taban puan ile öğrenci alan Tıp Fakültesi'nin puanı bir yılda 20 puan artmış ve Tıp Fakültesi 2016 yılında 466 taban puanla öğrenci aldı.

Diş Hekimliği Fakültesi’nin puanı bir önceki yıl 431 iken bu yıl 456 puana yükseldi. İlahiyat Fakültesi'nin puanı 20; Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliğinin puanı 24; Türkçe Öğretmenliğinin puanı 25; Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetiminin puanı 34; Uluslararası Ticaret ve Lojistik programının puanı 23 ve Hemşirelik Programının puanı da 37 arttı.

RTEÜ’de en yüksek puanla öğrenci alınan bölüm 466.8 puanla Tıp Fakültesi oldu. Geçen yıla oranla öğrenci yerleştirme puanı en fazla yükseler bölüm ise 37.5’lik puan artışı ile Sağlık Yüksek Okulu oldu.

Onu 34.4'lük puan artışı ile Siyaset Bilimleri ve Kamu Yönetimi Bölümü oluşturdu. RTEÜ’de en düşük puanla yerleştirme yapılan bölüm ise 198 puanla Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesine bağlı Tarla Bitkileri bölümü oldu.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler