YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Parayı vermeyene karne yok mu?
Parayı vermeyene karne yok mu?
21 Haziran 2010 18:58
Karne parası alınıp alınmadığı yıllardır eğitim sorununmuzun bir parçası haline gelmiş durumda. Bu okulda da okul masrafı için istenen parayı getirmeyen çocuklara karne verilmediği iddia ediliyor

Rize'deki bir lisede, okul masrafları için belirlenen parayı vermeyen öğrencilere karnelerinin verilmediği iddia edildi.

Ali Metin Kazancı Rize Lisesi Okul Aile Birliği yönetimi, eğitim öğretim yılının başında okulun güvenlik, temizlik ve diğer ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla öğrencilerden aylık 10'ar lira taksitler halinde 8 ayda 80 lira toplanmasını kararlaştırdı. Yıl içinde velilerden tahsil edilen bu parayı bazı veliler ödeyemedi.

Okulda çocuğu öğrenim gören bazı veliler, Okul Aile Birliği yönetiminin bu parayı ödemeyen ailelere geçen hafta sonu yapılan karne dağıtım töreninde karnelerinin verilmeyeceğini duyurduğunu, bu nedenle belirtilen miktardaki parayı ödeyemeyen 50 civarında öğrenciye karnesinin verilmediğini iddia etti.

Okul Müdürü Ali Kuleci, gazetecilere yaptığı açıklamada, Okul Aile Birliği yönetiminin güvenlik ve temizlik gibi giderlerinin karşılanması amacıyla velilerden öğrenci başına ayda 10 lira topladığını belirterek, ''Yılda toplam 80 lira toplanıyor. Ancak parayı ödeyecek durumu olmadığını söyleyen velilere parayı ödemelerinin zorunlu olduğunu söylemedik. Parayı vermeyenlere karnenin verilmediği iddiası doğru değil. Herkese karnesini veriyoruz'' dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Rasim Çelik ise kendilerine çocukların karnelerini alamadığı şeklinde bir şikayet gelmediğini ifade ederek, ''Ancak konu ile ilgili inceleme başlatacağız. Çocuklara karnelerinin verilmemesi diye bir şey olamaz. Bütün çocuklar karnesini alacaktır. Böyle bir şey varsa gereğini yaparız'' diye konuştu. AA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler