YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel Yapı'nın sinsi oyunu ortaya çıktı
Eli oldukça uzun olan Paralel Yapı'nın şimdi de dünyanın en geçerli İngilizce sınavı TOEFL'a da el attığı ortaya çıktı.
Paralel Yapı'nın sinsi oyunu ortaya çıktı
26 Ağustos 2014 / 06:50 Güncelleme: 26 Ağustos 2014 / 08:15

Paralel örgütün uluslararası İngilizce sınavı TOEFL'a da hile karıştırdığı ortaya çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, TOEFL sınavında şike yapıldığı yönündeki ihbar üzerine harekete geçti. Savcılık, TOEFL İBT Test Center'larda paralel yapının elemanları için usulsüzlük yapıldığı iddialarını incelemeye aldı.

Çetenin 'Amerikan' oyunu

Savcılığa ihbarda bulunan ve bu usulsüzlükleri yapan ekiple bir dönem birlikte hareket ettiğini söyleyen şahıs, TOEFL'da şike sisteminin nasıl işlediğini detaylarıyla anlattı.

İhbara göre paralel örgüt, TOEFL sınavından geçmek isteyen adaya normal başvurusunu yaptırıyor. Sınav günü geldiğinde ise söz konusu aday sınav merkezinde paralel yapı mensupları tarafından karşılanıyor, fakat merkezde başka bir odaya alınıyor. Testi ise "adayın" yerine giren kişi çözüyor.

Çözen kişiler, söz konusu paralel yapıya yakın olan ve üniversitelerin genellikle Amerikan dili bölümünde görevli öğretim üyeleri oluyor. Sınava giren "paralel aday", sınava başvuran kişi kaç puan talep ederse ona göre soru çözüyor. Bu şekilde fazla puan alıp dikkat çekmemeye dikkat ediliyor.

 

TAKVİM

Fesadizm
 // Yahya RAMİ
Bu "paralel" örgüt, her konuya her duruma her olaya hile, fesat bulaştırmak için programlanmış sanki... Eşyanın, toplumun, insanlığın değerlerini bozmak konusunda İsraille türdeş gibiler!.. (Bu güne kadar bu olanları, yaşananları gördükleri halde bu "fesadizm"le irtibatını kesmeyen samimi müslümanların ahirette buna verebilecekleri bir cevapları da olamayacak! Allah tüm müslümanların basiretlerini keskinleştirsin! -AMİN-)...
26 Ağustos 2014 Salı 10:21
geçmiş sınavlar
 // cengiz
geçmiş yıllardaki tüm sınavlarda incelense bu vatan haini haşâşîler hangi sınavlarla nerelere geldiyse işleri iptal edilse yaptıkları haksızlıkların hesabı sorulsa...
26 Ağustos 2014 Salı 10:00
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler