YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özer: ''Karma eğitim dayatması kaldırılmalı''
Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanvekili Özer: "Karma eğitim dayatmasının kaldırılmasını istiyoruz. Biz bunu asla demokrat anlayışa uygun bulmuyoruz" dedi.
Özer: ''Karma eğitim dayatması kaldırılmalı''
28 Kasım 2014 / 02:31 Güncelleme: 28 Kasım 2014 / 02:57

Memur Sen Konfederasyonu'na bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Genel Başkanvekili Ahmet Özer, "Karma eğitim dayatmasının kaldırılmasını istiyoruz. Biz bunu asla demokrat anlayışa uygun bulmuyoruz" dedi.

Karma eğitim kaldırılmalı

"Karma eğitim dayatmasının kaldırılmasını istiyoruz. Biz bunu asla demokrat anlayışa uygun bulmuyoruz. Amerika ve bazı batılı ülkelerde karma eğitimden vazgeçildi ve okula devamsızlığın azalması, başarı oranının artması ve okulda şiddetin azalması gibi olumlu sonuçlar elde edildi.

Otelcilik ve Turizm Meslek Liselerinde 10. ve 11. sınıflardan itibaren çocuklara zorunlu alkol dersi veriliyor. Çocuklar bu derste kokteyl nasıl yapılır, alkol nasıl sunulur, servis nasıl sunulur bunu öğreniyorlar ama diğer taraftan bu çocuklar o kokteylleri tadıyorlar. Hani 18 yaşından küçüklere sigara bile satmıyorduk biz ne oldu. Sigara satmadığımız öğrenciye alkol sunuyoruz. Dolayısıyla yanlış olan bu uygulamanın kaldırılması konusunda da taleplerimiz olacak."

 

AA
 

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler