YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özcan: Danıştay ikna olacak
Özcan: Danıştay ikna olacak
19 Şubat 2010 08:27
YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, Mart ayının 18'ine kadar yeni düzenlemeleri tamamlaycaklarını ve Danıştay'ın bu sefer ikna olacağını açıkladı

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Yusuf Ziya Özcan, 18 Mart'a kadar çalışmalarını tamamlayarak, yeni düzenlemeyi hazırlayacaklarını belirtti. Özcan, Danıştay'ın bir dahaki sefere ikna olacağını umduğunu söyledi.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Özcan, yeni kurulan Gazikent Üniversitesi'nin davetlisi olarak Gaziantep'e hareketinden önce Ankara Esenboğa Havaalanı'ndan basın mensuplarının Danıştay'ın kararına itirazlarını ve yeni düzenlemeyle ilgili sorularını yanıtladı.

Mart ayının 4'ünde Katsayı Komisyonu'nun yeniden toplanacağını belirten Özcan, komisyonun ayın 18'ine kadar çalışmalarını tamamlayacağını, kendisinin de aynı gün bir basın açıklaması yapacağını söyledi.
Katsayı sorununun nasıl çözüleceğiyle ilgili bir soruya da cevap veren Başkan Özcan, şunları söyledi: "Böyle çözeceğiz işte, gayet iyi bir yere geldik. Danıştay'da 14-15 gibi bir oyla katsayı düzenlemesini bu sefer reddetti. 14 üyeyi ikna ettiğimizi düşünüyorum. Bu seferki açıklamalarımız tatminkardı, bol teknik açıklama vardı. Zannediyorm bir dahaki sefere ikna olacaklar. Böyle bir sorun kalmayacak diye düşünüyorum."

Cihan

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler