YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ÖSYM'den önemli YGS açıklaması
ÖSYM'den önemli YGS açıklaması
14 Mart 2016 03:40
ÖSYM, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sona erdikten sonra sınav sorularının sosyal medyada yer aldığı iddiaları ile ilgili bir açıklama yaptı. Sosyal medyada soruları paylaşanlar hakkında yasal işlem başlatılacağı belirtildi.

İlgili duyuruda 2016 YGS sonrası temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı ÖSYM ile sözleşme yapan basın kuruluşlarına PDF formatında verildiği ve sosyal medya üzerinden telif hakkı izni verilmeksizin bu soruları paylaşan hesaplar hakkında yasal işlem başlatılacağı belirtildi.

ÖSYM, üniversite adaylarını ayrıca bu türden YGS 2016’ya ilişkin bugün çıkmış ve çıkacak olan asılsız iddia ve ihbarlara itibar etmemeleri konusunda uyardı.

SORU DİZİLİMİNE KADAR AYNI

“2016 YGS sonrası Temel Soru Kitapçığı ve cevap anahtarı sözleşme yapan basın kuruluşlarına PDF formatında verilmiştir. Sosyal medyada paylaşılan PDF formatındaki sorular ile basın kuruşlarına verilen sorular aynı olup soru dizilimlerine kadar aynıdır.

Sosyal medya üzerinden telif hakkı izni verilmeksizin bu soruları paylaşan hesaplar hakkında yasal işlem tesis edilecektir. Adaylarımızın bu türden YGS 2016’ya ilişkin bugün çıkmış ve çıkacak olan asılsız iddia ve ihbarlara itibar etmemelerini önemle rica ederiz.”

 

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler