YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ÖSYM YDS sonuçları bugün açıklayacak mı? YDS sonuç 01 Ekim
ÖSYM YDS sonuçları bugün açıklayacak mı? YDS sonuç 01 Ekim
01 Ekim 2015 11:21
ÖSYM'nin sitesi YDS sonuçlarını merak edenlerin ziyaretine uğruyor. YDS sınavına giren binlerce öğrenci sınav sonucunun ne zaman açıklanacağını merak ediyor. ÖSYM, YDS sonucunu bugün açıklar mı?

YDS sınavına girenler ÖSYM'nin sınav sonucunu açıklayacağı ana odakladı. YDS sınav sonuçları bugün açıklanır mı? ÖSYM'nin bazı sınav sonuçlarını erken bazı sınav sonuçlarını geç açıkladığını biliyoruz. YDSsınav sonucunun ise kısa süre içinde açıklanması bekleniyor. YDS sonucunun bugün açıklanıp açıklanmayacağına dair henüz resmi bir açıklama yapılmadı. 

2015 YDS Sonbahar - Güz sınavı sonuçları açıklandı mı ? 

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Sınavı olan  YDS 2015’in Sonbahar dönemi sınavı 13 Eylül günü gerçekleşti. Adaylar Almanca, Fransızca, Arapça, Rusça, İngilizce dillerinden sınavlara girdiler. 
13 Eylül günü 09.30’da başlayan sınavlar 150 dakika sürdü ve adaylar karşılarına gelen sorulara doğru yanıtları vermeye çalıştılar. ÖSYM’nin hızlı bir şekilde sınav sonuçlarını ilan etme alışkanlığının oluşması ile birlikte adaylar girdikleri sınavların neticelerinin kısa bir süre içerisinde ilan edilmesini bekliyorlar. Sonuçlar ilan edilince ÖSYM’nin resmi sonuç sayfasından T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile birlikte sonuçlara erişim sağlayabilecekler. 

YDS sonuçlarının en geç iki hafta içerisinde ilan edilmesi bekleniyor. Sınav sorularının sadece yüzde 10’luk bölümü kamuoyu ile paylaşılacak.

 

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler