YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ÖSYM 'joker adayı' yakaladı
ÖSYM 'joker adayı' yakaladı
27 Şubat 2016 12:35
ÖSYM tarafından, 20 Şubat 2016 tarihinde uygulanan Jandarma Genel Komutanlığı Jandarma Astsubay Temel Kursu Giriş Sınavına girecek bir adayın yerine bir başkasının girmeye çalıştığını belirlendi.

ÖSYM tarafından, 20 Şubat 2016 tarihinde uygulanan Jandarma Genel Komutanlığı Jandarma Astsubay Temel Kursu Giriş Sınavına (2016-JANA) girecek bir adayın yerine bir başkasının girmeye çalıştığını belirlendi. 

AA muhabirinin ÖSYM yetkililerinden aldığı bilgiye göre, 20 Şubat 2016 tarihinde düzenlenen 2016-JANA'ya, Elazığ'da yerine bir başkasını sokmaya çalıştığı salon görevlileri tarafından tespit edilen Z.V, ÖSYM'nin sahteciliği fark etmesiyle yakayı ele verdi.

Z.V'nin sınava giriş belgesindeki fotoğrafının, aday kontrol listesindeki fotoğraftan farklı olduğunun sınav başlamadan önce salon görevlilerince belirlenmesinin ardından Z.V'nin sınavın yapıldığı tarihten itibaren 2 yıl süre ile ÖSYM tarafından yapılacak hiçbir sınava başvurusunun kabul edilmemesine karar verildi.

ÖSYM yetkilileri, yerine başkasını sınava sokmaya çalışması fiilinin, 6114 sayılı Kanun'un 10'uncu maddesi 3. fıkrası (c) bendi gereğince suç teşkil etmesinden dolayı kişiler haklarında suç duyurusunda bulundu.

 // Derin Analiz
Türkiye'de bu bölümlerde PKK, Paralel, ajan misyoner yapılanmasını ve sit alanlarının yağmalanmasında etkin olan ne kadar çok kişi olduğunu hayretler içinde göreceksiniz....
08 Haziran 2016 12:52
 // Derin Analiz
Örneğin Mardin Artuklu, Erzurum Atatürk, Gazi, Ankara Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi, Bilkent, Ege, Konya, Süleyman Demirel, Çanakkale, Batman, Edirne Trakya, Hacettepe, Harran, Gaziantep, Kütahya Dumlupınar üniversitelerindeki arkeoloji, sanat tarihi ve antropolojideki araştırma görevlilerinin, lisansüstü öğrencilerinin ve akademisyenlerin atamalarına bakın. Bu bölümlerin bazılarındakiler şaibeli sınavlarla geçmiş ve kadro ataması yapılmıştır....
08 Haziran 2016 12:51
 // Derin Analiz
Sadece ÖSYM değil yabancı dil sınavları, akademik kadro, yüksek lisans,doktora, doçentlik, profesörlük sınav ve atamaları da ivedilikle ve çok dikkatle soruşturulmalı. Arkeoloji,restorasyon ve konservasyon, müzecilik, antropoloji, sanat tarihi, mimarlık, tarih ve güzel sanatlar en başta ele alınmalı. Mardin'deki ilk ve tek IETS sınavını düzenleyenler ve sınavdan haketmeden geçenler hakkında adli ve idari soruşturmalar başlatılmalı....
08 Haziran 2016 12:50
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler