YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ÖSS'de ilk 10'a girene otomobil
Üniversite sınavında ilk 10'a giren öğrenciye otomobil.
ÖSS'de ilk 10'a girene otomobil
02 Şubat 2010 / 18:58 Güncelleme: 02 Şubat 2010 / 19:03

Bursa Büyükşehir Belediyesi, üniversite sınavında ilk 10'a girecek kentte öğrenim gören öğrencileri otomobille, ilk bine girenleri ise dizüstü bilgisayarla ödüllendirecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yaptığı yazılı açıklamada, öğrencilerin motivasyonuna katkı sağlamak için bir kampanya düzenlediklerini belirtti.

Önemli bir sosyal sorumluluk projesi olan bu kampanyayla gençleri sınavlara daha iyi motive etmeyi amaçladıklarını ifade eden Altepe, toplumun her kesimini kapsayan farklı çalışmaların yanında sosyal sorumluluk gereği gençlerin eğitimine de büyük önem verdiklerini bildirdi.

Gençlerin en iyi şekilde yetişmesi için merkezi hükümetin yetişemediği konulara yerel yönetimler olarak eğildiklerini belirten Altepe, şunları kaydetti:

''Eşit ağırlıklı 1-2, sayısal 1-2, sözel 1-2 ve yabancı dil olmak üzere 7 kategoride yapılacak sınava girecek öğrencilerimizin motivasyonuna katkı sağlamak istiyoruz. Her kategoride ilk 10'a giren Bursa'daki liselerden mezun olmuş gençlerimize birer sıfır kilometre otomobil hediye edeceğiz. Yine ilk bine giren öğrencilerimizi de dizüstü bilgisayarla ödüllendireceğiz. Gençlerimizin bu sınava daha iyi hazırlanmalarını, performanslarını daha iyi değerlendirmelerini ve hedefe ulaşmalarını teşvik etmek istiyoruz.'' AA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler