YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Okullarda ikinci yarıyıl başladı
Okullarda ikinci yarıyıl başladı
09 Şubat 2015 11:51
İstanbul'da 2 milyon 500 bin öğrenci ile 103 bin öğretmen iki haftalık yarıyıl tatilinin ardından eğitim öğretim yılının ikinci dönemine başladı.

Fatih'teki Hekimoğlu Alipaşa İlköğretim Okulu'nda ders başı yapan ikinci sınıf öğretmeni Ayşe Güney, yaptığı açıklamada, yeni dönemde hızlı ve tempolu şekilde eğitim öğretime devam edeceklerini belirterek, bu dönem de okul sütü dağıtımının devam edeceğini aktardı.

foto-095.jpg

Haftanın belli günleri özellikle de sportif ve sosyal aktivitelerin olduğu günlerde öğrencilere serbest kıyafet uygulaması yapıldığını kaydeden Güney, "Her geçen nesil daha hareketli, daha aktif ve enerjik geliyor. Şarkılar, oyunlar ve animasyonlarla onlara ayak uydurmanız gerekiyor. O yüzden akıllı tahta, renkli bir ortam ve serbest kıyafet uygulaması var. Her şekilde onlara hitap etmeniz ve onların dikkatini kaçırmamanız gerekiyor" diye konuştu.

Çocukların okul sütünü zevkle içtiğini dile getiren Güney, "Çocuklar sütü içtikten sonra geri dönüşüm kutularına koyuyor. Bu çok önemli. Hem geriye dönüşümün önemini kavramış oluyorlar hem de sağlık ve enerji verimliliğine dikkat çekmiş oluyoruz" ifadelerini kullandı.

2014-2015 eğitim öğretim yılı, 12 Haziran Cuma karne dağıtımıyla sona erecek.

 

AA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler