YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Okullar ne zaman açılacak? Okullar Şubat’ın kaçında açılacak?2016
Okullar ne zaman açılacak? Okullar Şubat’ın kaçında açılacak?2016
03 Şubat 2016 09:02
Okullar ne zaman açılacak? Okulların açılmasına çok az bir süre kaldı artık. Tatillerini verimli geçirmek isteyen öğrenciler bir yandan da okulların açılacağı tarihe odaklanmış durumdalar. Sizler de okulların ne zaman açılacağını merak ediyorsanız haberim

Okullar ne zaman açılacak? 22 Ocak'ta tatile giren öğrencilerin Şubat'ın kaçında okulların açılıp açılmayacağını merak ediyor. MEB tarafından gönderilen yazıyla birlikte yarıyıl tatilinde herhangi bir ödev almayan öğrenciler 15 günlük tatil sürelerini çok rahat bir şekilde değerlendirdiler. Peki okullar ne zaman açılacak?

22 Ocak tarihinde başlayan sömestr tatili, 5 Şubat tarihinde son buluyor ancak cumartesi ve pazar hafta sonu tatili olduğu için okullar 8 Şubat Pazartesi günü başlayacak.

Termal tesislerde sömestr yoğunluğu

Türkiye'nin termal turizm merkezlerinden Afyonkarahisar'da, sömestr tatili nedeniyle termal otellerde doluluk yaşanıyor.

Afyonkarahisar Termal Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (ATTİD) Başkanı Ali Acar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, normalde 3 günü geçen tatillerde termal otellerde doluluğun kısmen yükseldiğini belirtti.

Sömestr tatilinin kış aylarına denk gelmesinden dolayı termal otellere tercihin sahil bölgelere olan tercihten daha fazla olduğunu ifade eden Acar, bazı otellerin yüzde 100 doluluğa ulaştığını dile getirdi.

Bütün otellerin doluluğa ulaşmasını temenni ettiklerini anlatan Acar, şunları kaydetti:
"Biz aynı anda bütün Türkiye tatile çıkınca hem tatil yerlerinde çok büyük yoğunluklar oluyor hem de tatilden sonraki dönemlerde tesislerde çok büyük boşluklar oluyor. Eğer Avrupa'da olduğu gibi bölgeler birbirini takip eden dönemlerde tatile çıkartılabilirse o zaman bütün tesislerimiz hem deniz, kum, güneş olan sahil tesislerimiz hem de termal olan Anadolu'daki tesislerimizin çok daha rantabl işleyebileceğini tahmin ediyoruz. Bununla ilgili müracaatlarımızı biz Bakanlığımıza yapıyoruz. Dernek olarak da inşallah iyi bir netice alacağımıza inanıyorum."
 
Tekirdağ'da Karne Şenliği

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından, sömestr tatiline giren çocuklar için “Karne Şenliği" düzenledi. Balon ve patlamış mısırla karşılanan çocuklar, gösterileri ilgiyle izledi.

Süleymanpaşalı aile ve çocuklarının yoğun ilgi gösterdiği karne şenliği, coşkulu geçti. 11 ilçede yapılacak olan şenliklerin ilki Süleymanpaşa'da gerçekleşti. İsmet İnönü Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenen Karne Şenliği'ne ebeveynleriyle gelen çocuklar, palyaço ve Süper Man'li balon ve patlamış mısır ile karşılandı. “Sihirli Orman" tiyatro gösterisini dikkatle izleyen minikler çeşitli yarışmalarla heyecanlı ve eğlenceli dakikalar yaşadı.

Düzenlenen etkinlikte maskot ve palyaçolar, karnelerini alıp, yarıyıl tatiline çıkan çocuklar ve velilerine hünerlerini sergiledi.

Yarışma sonrası atölye çalışmalarına yönlendirilen minikler, el becerilerini gösterdiler. Kostümlü animatörlerin de bulunduğu yaklaşık 3 saat süren şenlik, çocuklara pamuk şekeri ikram edildikten sonra sona erdi.

Okullar ne zaman açılacak? Okulların açılmasına çok az bir süre kaldı artık. Tatillerini verimli geçirmek isteyen öğrenciler bir yandan da okulların açılacağı tarihe odaklanmış durumdalar. Sizler de okulların ne zaman açılacağını merak ediyorsanız haberimizi inceleyebilirsiniz.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler