YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Okul'da bomba patladı
Şırnak’ın Cizre ilçesinde bir okulun koridorunda patlama meydana geldi.
Okul'da bomba patladı
02 Ocak 2013 / 15:52 Güncelleme: 02 Ocak 2013 / 16:09

 

Edinilen bilgilere göre, Cizre ilçesi Cudi Mahallesi Karayolları Bahçesi'nde bulunan Çok Programlı Lise'nin 2. katında bulunan koridordaki çöp kutusuna bırakılan ve henüz cismi belirlenemeyen patlayıcı madde büyük bir gürültü ile patladı.
 
Patlama nedeni ile bir çok öğrenci baygınlık geçirdi. Patlamada okulda maddi hasar oluştu. Patlamanın ardından olay yerine zırhlı araçlarla birlikte çok sayıda polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Polis okul etrafında geniş güvenlik önlemleri alırken, sağlık ekipleri patlama sesinden dolayı baygınlık geçiren öğrencilere olay yerinde müdahale etti.
 
Patlamanın ardından Cizre Kaymakamı Şenol Koca ve Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gülis, olayın yaşandığı okula gelerek okulda inceleme yapıp okul müdüründen olayla ilgili bilgi alışverişinde bulundu.
 
Konu ile ilgili kaymakamlık makamında gazetecilere açıklamada bulunan Cizre Kaymakamı Şenol Koca, "İlçemize bağlı Çok Programlı Lisesi'nde iki adet basit düzenekli ses bombası çöp kovalarına konularak patlatılıyor. Patlama çok şükür teneffüse denk gelmiyor, öğrencilerimiz patlama anında sınıfta ders işlerken patlama meydana geliyor" dedi. Şu an itibari ile maddi zarar dışında herhangi bir zararın olmadığını ifade eden Kaymakam Koca, "Yaralımız yok o yönden ailelerimiz rahat edebilir. Okulda meydana gelen maddi hasarı bugün tamamlayıp okulumuz yine aynı şekilde eğitim öğretimine devam edecektir. İlçemizde bazı çevreler tarafından çocuklarımız gençlerimiz kullanılmak isteniyor. Bu çevreler çocuklarımızın, gençlerimizin okuldan uzak yaşamalarını ve dolayısı ile kendi amaçlarına kendi emellerine hizmet edecek şekilde yetiştirmeyi hedefliyor. Biz buna hiçbir suret ile müsaade etmeyeceğiz bununla ilgili gerekli eğitim öğretim gerekse gençlik hizmetleri ile alakalı çalışmalarımızla birlikte bunun önünde engel olacağız. Biz gençlerimizin milletine, vatanına, devletine zarar veren insanlar olmaktan ziyade, bu millet için çalışan aynı gemide yaşadığımızın farkında olan ve gemiyi daha ileriye götüren nesiller olması için çalışıyoruz,çalışacağız ve çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
 
Öte yandan polisin geniş güvenlik önlemi aldığı okul çevresinde toplanan öğrencilerin arasından polis zırhlı araçlarına taş atılınca güvenlik güçleri toplanan kalabalığı tazyikli ve gaz bombaları ile müdahale ederek dağıttı. Polisin kullandığı gaz bombalarından çevredeki vatandaşlarda etkilendi.
 
Patlamayla ilgili soruşturma devam ediyor.
 
 
İHA
 
 
Etiketler: , ,
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler