YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Okul müdürü, öğrenciyi hastanelik etti
Okul müdürü, öğrenciyi hastanelik etti
28 Eylül 2013 18:00
Sultangazi’de, okul müdürü tarafından merdiven korkuluklarına itildiği iddia edilen 8. sınıf öğrencisi Mehmet Gündoğdu hastanelik oldu.

Baba İsmail Gündoğdu, Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün şikayet dilekçesini kabul etmediğini iddia etti. Müdürün okulda olmadığı, kendisine ilerleyen günlerde ulaşılabileceği söylendi.

Olay, Sultangazi 75. Yıl Ortaokulu’nda 26 Eylül Perşembe günü meydana geldi. İddialara göre; 8. sınıf öğrencisi Mehmet Gündoğdu (13), merdivenlerden hızlı şekilde indiği sırada okul müdürü Mustafa S. A. ile karşılaştı. Okul müdürü, kollarından tutarak havaya kaldırdığı öğrenciyi merdiven korkuluklarına doğru fırlattı. Korkuluklara çarpan Gündoğdu, kanlar içerisinde kaldı. Okul müdürü ise, dişinin kırıldığını söyleyen öğrenciyi tekrar iterek ağzını çalkalayıp derse girmesini istedi.

Son derse dudağı patlamış ve dişi kırılmış halde giren Mehmet Gündoğdu, okul bitiminde evine giderek durumu ailesine anlattı. Baba İsmail Gündoğdu, vakit kaybetmeden oğlunu hastaneye götürdü. Alt dudağında 4,5 santimetre kesik oluşan ve dişi çıkan çocuk tedavi altına alındı. Çıkan dişi yerine takılarak telle tutturulan Gündoğdu ve ailesi, aldığı darp raporuyla birlikte polis merkezine gitti. Okul müdürü hakkında karakola şikayette bulunan İsmail Gündoğdu, idari soruşturma için de Sultangazi ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gitti. İsmail Gündoğdu’ya burada okul müdürünün çok iyi bir öğretmen olduğu söylenerek evrakları kabul edilmedi.

Olayın peşini bırakmayan baba İsmail Gündoğdu, hastaneden aldığı raporlarla birlikte soluğu İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde aldı. Yetkili mercilere şikayet dilekçesini ve darp raporunu veren Gündoğdu, yetkililerden olayın soruşturulacağı cevabını aldı.

‘Yanına kalmasın’

İsmail Gündoğdu, okuldaki birçok öğrenci ve öğretmenin de müdürden şikayetçi olduğunu iddia etti. Kız kardeşinin de öğretmen olduğunu söyleyen Gündoğdu, öğretmen düşmanı olmadıklarını ancak bu yapılanının yanına kar kalmasını istemediklerini dile getirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde şikayetinin kabul edilmediğini öne süren Gündoğdu, şikayet dilekçesini İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim ettiğini aktardı.

Olayı anlatan Mehmet Gündoğdu ise, merdivenlerden inerken müdürle karşılaştığını, müdürün kendisini kollarından tutarak merdiven korkuluklarına doğru attığını ileri sürdü. Gündoğdu, ‘Hocam ne yaptınız? Dişimi kırdınız’ deyince de müdürün kendisini tekrar iterek ‘Ağzını çalkala geçer’ dediği iddialarını dile getirdi.

Bu arada, iddiaların muhatabı Sultangazi 75. Yıl Ortaokulu Müdürü ile görüşmek üzere iki gündür okula giden Cihan Haber Ajansı (Cihan) ekibine, müdürün okulda olmadığı, kendisine ilerleyen günlerde ulaşılabileceği söylendi.

 

CİHAN

18:23
 // CANAVAR RUHLU MÜDÜR
Böyle vahşiler malesef birçok okulda ya müdür, ya muavin, yada öğretmen olarak görev yapıyor. En ağır cezayı almasını temenni ediyorum. Sırf gençliğe hitabeyi okuyamadığı için, tekme tokat öğrenciye yumrukla dalan vahşi öğretmenler var bu ülkede. Üstelik, gençliğe hitabe, istiklal marşının on kıtasını ezbere bilmeyenlere vatan haini, terörist yaftasını yapıştıran yobaz ve faşist hocaları saymıyorum bile....
28 Eylül 2013 18:23
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler