YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Okul laboratuvarında patlama: 3 yaralı
Tunceli’de bir okulun laboratuvarında yapılan deney nedeniyle patlama meydana geldi. Patlamada iki öğrenci ile bir öğretmen yaralandı.
Okul laboratuvarında patlama: 3 yaralı
13 Şubat 2013 / 15:30 Güncelleme: 13 Şubat 2013 / 15:36

Merkez Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Hürriyet Ortaokulu 5. sınıf öğrencileri bilim uygulama dersinde öğretmenleri 39 yaşındaki Cihan Sevim nezaretinde deney yaparken, patlama meydana geldi.

Patlamada öğretmen Cihan Sevim ile öğrenciler Rozerin Pamukçu ve Olida Kasun yaralandı. Yüzlerinde yanıklar meydana gelen yaralılar, ambulansla Tunceli Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

İspirtodan kaynaklandığı belirtilen patlama nedeniyle Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ile öğrenci velilere hastaneye akın etti.Hayati tehlikesi bulunmayan yaralıların tedavisine devam edilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.Patlama nedeniyle kullanılamaz hale gelen laboratuvarda polis, incelemelerini sürdürüyor.

 

İHA

17:49
 // Kenan Akkuş
Bir deney manyağı olan, benimde başıma gelmişti benzeri olay.. Hemide evde... Sen tut, tuzlu suyu elektroliz yoluyla, hidrojen ve oksijenini ayrıştır, o gazları da bir balona hapset. Birden basiret tutulmasımıdır nedir, balona çakmağı çakmayayımmı. Güüüm! Diye bir ses ve ani bir ateş topunun içinde kendimi buldum. Bereket, hava az idi de, kirpik ucu ve hafif saç yanığıyla atlattım. Ama asla deneylerimden vaz geçmedim. Siz, siz olun evde Einstein yada Tesla olmayı asla denemeyin....
13 Şubat 2013 17:49
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler