YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Okul gezileri trenlere taşındı
Okul gezileri trenlere taşındı
12 Kasım 2013 12:50
Okul gezileri, düğün ve kutlamalar artık trenlere taşındı. Vatandaşlar, TCDD’ye ait tren vagonlarını kiralayarak buralarda hem yolculuk yapıyor hem de etkinlik gerçekleştiriyor.

TCDD’den vagonların kiraya verilmesi çalışması aslında yeni değil, ancak şimdiye kadar daha çok yük taşımacılığı veya film çekimleri için yapılan kiralamalar bu sene sosyal aktivitelere de yansıdı. Hatay’ın Dörtyol ilçesine bağlı Çağlalık köyünde bulunan Gümüş Koleji tarafından Mersin'e trenle gezi düzenlendi.

Sınıf öğretmenleri, Süreyya Akıncı ve sınıf annesi Mukaddes Can gözetiminde hazırlanan ‘Taşıtlar ve trafik' konulu gezi çocuklara taşıtları uygulamalı olarak tanıtmak amacıyla yapıldı.

Sınıf öğretmeni Süreyya Akıncı, ”Taşıtlar ünitesiyle ilgili böyle bir gezi düzenlendi. Çocuklar ilk defa trene biniyor. Mersin Kız Kalesi'nde de deniz taşıtını tanıtmak amaçlı yat turu yapacağız.” dedi.

Mukaddes Can ise, ''Hem ulaşım hem de velilerle öğrencileri bir araya toplamak, eğlendirmek, motive etmek ve taşıtları tanıtmak amacıyla düzenlediklerini gezinin çok verimli geçtiğini kaydetti.

Tren şefi Abdulkadir Meral, uygulama hakkında şunları söyledi, “Bazı okullar talep ediyorlar veya kendi aralarında karar verip böyle gezi düzenliyorlar. Onları gitmek istedikleri noktaya götürüyoruz, geri de sağ salim evlerine ulaştırıyoruz.''

Kondüktör Hakkı Güngör ise “Gezi yapmak isteyenlerin önceden vagon rezervasyonlarını gerçekleştirmeleri gerekiyor.” diye konuştu. Güngör, önceden haber verilmesi halinde ek vagon eklemesi de yapılabildiğini ifade etti.

 

CİHAN

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler