YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öğretmenlerin mazeret başvuru tarihi
Öğretmenlerin mazeret ataması için başvuru tarihi belli oldu.
Öğretmenlerin mazeret başvuru tarihi
30 Ocak 2013 / 17:51 Güncelleme: 30 Ocak 2013 / 18:11

Milli Eğitim Bakanlığı, 2013 Şubat Dönemi Özür durumunda yer değiştirmeye ilişkin başvuruların 31 Ocak-6 Şubat tarihleri arasında iki aşamada, elektronik ortamda alınacağını bildirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sitesinde, özür durumundan yer değişikliklerine ilişkin açıklama yapıldı. Bakan Avcı'nın talimatları doğrultusunda, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda görevli öğretmenlerin iller arası eş durumu, sağlık durumu ve genel ve özel hayatı etkileyen nedenlere bağlı yer değişikliklerine yönelik başvuruların 31 Ocak-06 Şubat 2013 tarihleri arasında iki aşamada elektronik ortamda alınacağı belirtildi.

Açıklamaya göre, birinci aşamada öğretmenlerimizin mazeretlerine dayalı talepleri, ikinci aşamada ise okul tercihleri alınacak. Atama yapılmak üzere, halk eğitim merkezleri ve olgunlaşma enstitüleri hariç, milli eğitim müdürlüklerince il genelinde norm kadro açığı bulunan okulların tamamı belirlenerek kontenjan modülüne yansıtılacak, norm kadro açığı bulunan okullar ile başvuru ve atamalara ilişkin kurallar ve takvim Milli Eğitim Bakanlığı http://ikgm.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecek.

Yer değiştirme başvurusunda bulunacaklarda, başvuru tarihi itibarıyla öğretmenlik ve devlet memurluğunun her ikisinde de adaylıklarının kaldırılmış veya Şubat ayı sonu itibarıyla kaldırılabilecek durumda olmaları şartı aranacak.
2012 yılında özür durumundan yer değişikliği yapılamaması sebebiyle memur kadrosuna atanan öğretmenler ile aynı kapsamda aylıksız izne ayrılan öğretmenler de başvuruda bulunabilecek. Diğer sebeplerden dolayı aylıksız izne ayrılan öğretmenler i'se başvuru tarihinin son gününe kadar göreve başlamaları kaydıyla başvuruda bulunabilecek.

İHA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler