YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öğretmenlere müjdeli haber: Ek ücret geliyor
Öğretmenlere müjdeli haber: Ek ücret geliyor
14 Ağustos 2015 02:00
Müdür yardımcıları ve öğretmenlere nöbet tuttukları her gün için 6 saat ek ders ücreti ödenmesi gündemde.

Memur ve memur emeklilerinin yakından takip ettiği toplu sözleşme görüşmelerinde, öğretmenlerin 'nöbet ücreti' sorununa yönelik sevindirici bir öneri geldi.

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, toplu sözleşme görüşmelerinin üçüncü turunda öğretmenlere ve müdür yardımcılarına, okullarda nöbet tuttukları her gün için 6 saat ek ders ücreti ödenmesi talebinde bulundu.

Halihazırda öğretmenler, nöbet görevini ekstra bir iş olarak yerine getiriyor ve bu iş karşılığında herhangi bir ek ücret almıyor.

En fazla o konu tartışıldı

Toplu sözleşme görüşmelerinin dün gerçekleştirilen üçüncü turunda, en fazla tartışılan konu öğretmenlerin nöbet ücreti oldu.

Memur-Sen Başkanı Yalçın, şöyle konuştu:

"Arkadaşlarımız, teneffüs ve öğle arası da dahil olmak üzere çoğu zaman dersi olmayan günlerde nöbet tutmak zorunda. Ayrıca boş derslerin doldurulması gibi görevler de yüklenen öğretmenlerimizin bu görevinin angarya olarak yaptırılması doğru değildir. Yasal da değildir." 

 

 

TAKVİM

bence verilmeli
 // bir ppolis
ulan zaten bazisi gunde 6 saat bile calismiyo. nobetci olduklari gun cok yoruluyolardir. aliskin degiller tabi. biz gunde 12 13 saat calismaya devam ederiz. bide izinler bence polisin 20 gun izninin bi kismini ogretmenlere versinler. aten biz hemen her kullanmada sikinti yasiyoruz. mesela su an kapali bayramda kapali yazin kapali kisin kapali zirt kapali pirt kapali. neyse hayirlisi olsun...
14 Ağustos 2015 14:42
1
 // 1
Bir vatandaş olarak cumhurbaşkanının en alt kademeye kadar tüm memurların maaşlarını tek liste halinde görmek istiyorum bu benim hakkım olmalı. .....
14 Ağustos 2015 12:29
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler